Aranżacja tarasu – sztuczna trawa

Aranżacja tarasu – sztuczna trawa

Większość z nas jest szczęśliwym posiadaczem tarasu. Jednak, aby stworzyć przytulny klimat, trzeba użyć odpowiednich materiałów do jego aranżacji. Częstym problemem okazuje się podłoga, ponieważ nie bardzo wiemy czym najlepiej ją pokryć, tak by była estetyczna, a zarazem funkcjonalna. Gdzie szukać inspiracji?

Sztuczne trawy na tarasach

wytrzymała sztuczna trawa na tarasWybierając odpowiedni materiał, powinniśmy dopasować go do całej reszty aranżacji tarasu. Jednak na rynku znajdziemy mnóstwo pomysłów, więc wybór może nie okazać się taki prosty. Coraz częściej wiele osób decyduje się na sztuczną trawę, która jest bardzo praktyczna i jej wybór niesie ze sobą wiele korzyści. Pierwsza z nich to bardzo duże podobieństwo do prawdziwej zielonej trawy, obecnie jakość jej wykonania jest w stu procentach lepsza niż dawno temu, dlatego materiał ten cieszy się dużą popularnością. Na każdy taras czy balkon, niezależnie od metrażu wytrzymała sztuczna trawa na taras będzie idealnym rozwiązaniem. Zielony trawnik nie zmienia koloru i nie wyciera się, ponieważ jest odporny na niekorzystne czynniki zewnętrzne takie jak deszcz, wilgotność, śnieg czy mocne promienie słoneczne. Do zalet należy również zaliczyć fakt, że sztuczna trawa nie wymaga takiej pielęgnacji jak zwykły trawnik, ponieważ nie musimy jej przecież podlewać, nawozić czy też kosić. Trawę możemy położyć na każdej powierzchni bez konieczności wysypania pod nią ziemi itp., ważne tylko by podłoże było równe. Dodatkowo z łatwością dopasujemy kawałki do dziwnego kształtu, ponieważ możemy płaty sztucznej trawy swobodnie docinać według potrzeb. Sztuczna trawa jest bardzo prosta w montażu, dlatego nawet amator da sobie z nią radę. Podczas czyszczenia potrzebny nam będzie odkurzacz i woda, którą sztuczna trawa nie zatrzymuje, tylko szybko przepuszcza. Koszt rolki trawy będzie oczywiście proporcjonalny do wybranego rodzaju oraz ilości metrów, jakie będą potrzebne do pokrycia całego tarasu.

Jeżeli zakupimy towar u renomowanego i atestowanego producenta otrzymujemy gwarancję bardzo dobrej jakości materiału oraz wytrzymałości, dzięki czemu podłoże posłuży nam przez długi czas. Spotkanie z rodziną i przyjaciółmi na tarasie będą przebiegały w przytulnej i miłej atmosferze. Z pewnością zielona, gęsta trawa na podłodze jako pierwsza rzuci się wszystkim w oko.