Asystentka wirtualna i praca zdalna

Asystentka wirtualna i praca zdalna

W dzisiejszych czasach technologia pomaga nam załatwić bardzo wiele spraw. Nasze życie pędzi coraz szybciej przez co nie mamy czasu na ogarnięcie podstawowych sprawunków. Nic, więc dziwnego, że coraz więcej osób, które zajmują się własną firmą chętnie korzystają z pomocy wirtualnych asystentek. Ich pomoc jest niezwykle ceniona również przez osoby publiczne.

Praca zdalna – asystentka

zdalne asystentkiWirtualne asystentki często kojarzone są z sekretarkami, ale w przeciwieństwie do nich pracują one przez internet. Pracują na godziny przez co ich praca jest niezwykle elastyczna. Zdalne asystentki muszą się charakteryzować przed wszystkim efektywnym zarządzaniem swojego czasu. Jest to idealna praca dla osób, które umieją sprawnie zarządzać zadaniami i ustalać priorytety. Asystentki wirtualne są samodzielne, pracowite i świetnie zorganizowane. Mogą pracować zdalnie dla jednego klienta, ale także zarządzać zadaniami dla kilku przedsiębiorców. Pracując jako wirtualna asystentka uzyskamy możliwość samodzielnego ustalania czasu swojej pracy. Taką prace można wykonywać praktycznie wszędzie nawet podczas podróży. To Ty ustalasz ile chcesz zarabiać i ile czasu chcesz poświęcać na taką formę pracy. Można ją traktować równie dobrze jako pracę dodatkową, która przyniesie dodatkowy zastrzyk pieniędzy do domowego budżetu. Posiadając znajomość języków obcych można obsługiwać zagranicznych klientów. W tej pracy nie obowiązuje żaden dress code. Wirtualna praca to oszczędność, ponieważ nie trzeba wynajmować powierzchni na biuro. Główne umiejętności jakie powinna posiadać asystentka to praca w Wordzie i Excelu. Dodatkowym ułatwieniem będzie umiejętność pisania czytelnych i zrozumiałych e-maili oraz praca pod wpływem presji. Do głównych obowiązków asystentki należy prowadzenie korespondencji, wyszukiwanie informacji, pilnowanie postępu prac podwykonawców, wystawianie faktur, organizacja podróży służbowych i wiele innych, które są zależne od pracodawcy. Dzięki takiej pracy nie będziemy uzależnieni od jednego miejsca. Wykonywać ją można praktycznie w każdym zakątku świata.

Praca zdalnej asystentki to fascynująca praca, która przynosi wiele satysfakcji. Umożliwia również kontakt z ciekawymi i wpływowymi ludźmi. Taka praca jest niezwykle popularna w USA i Europie Zachodniej, ale coraz częściej spotyka się zdalne asystentki pracujące w Polsce. Można wykonywać ją z własnego domu, ale również podczas wakacyjnych podróży.