Balustrady ze szkła

Balustrady ze szkła

 

Zajmuje się aranżacją wnętrz już kilka lat i zauważam, że w Polsce bardzo mało jest innowacyjnych i nowoczesnych projektów. Oczywiście z czasem powili się to zmienia, jednak jest to proces bardzo powolny. Niewielu specjalistów zajmujących się projektowaniem wystroju wnętrz decyduje się na ożycie materiałów nowoczesnych oraz ciekawe połączenia rzeczy, które na pierwszy rzut oka nie są ze sobą spójne.

Nowoczesne balustrady nie tylko przy schodach

balustrady szklaneMiałam okazję projektować różnego rodzaju wnętrza. Zaczynając od mieszkań, przez biura, aż do znacznie większych obiektów, takich jak centra handlowe. Najbardziej lubię pracować właśnie na dużych bryłach, ponieważ można w nich swobodnie stosować wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań, które się nie zagłuszają, ze względu na dużą przestrzeń. Jednym z najbardziej uniwersalnych materiałów, jakie wykorzystuję w swojej pracy jest szkło. Wbrew pozorom, nie zawsze musi to być kruchy, mało wyrazisty element wystroju wnętrza. Producenci przezroczystych tafli starają się, aby tafle miały jak najlepsze parametry wytrzymałościowe i dzięki temu możemy dzisiaj stosować szkło w miejscach, w których z pozoru nie powinny się znaleźć. W każdym dużym obiekcie handlowym mamy do czynienia ze schodami. W zależności od tego, jak wielu ludzi może przebywać na terenie galerii, projektuje się odpowiednią ilość biegów schodowych. Po latach doświadczenia wiem, że schody nie muszą wcale być nudne. Najczęściej w takich obiektach montowane są schody ruchome, z których chętnie korzystają użytkownicy w każdym wieku. Nie mamy wiele możliwości dekoracji takich schodów, bo zwykle są one zbudowane zawsze tak samo – taśmociąg napędzany mechanicznie, do którego mocowane są metalowe lub aluminiowe stopnie i balustrady szklane wykończone gumową poręczą. Niektórzy producenci oferują jednak balustrady z pięknymi motywami na szklanej tafli.

Chętnie korzystam z tego typu rozwiązań, ponieważ sprawiają one, że schody nie są już takie standardowe. Miałam przyjemność pracować kiedyś nad projektem galerii, w której motyw kwiatowy był główną inspiracją aranżacji wnętrza. Każda balustrada w galerii, zarówno ta przy schodach, jak i nad otworami w stropie, była pięknie zdobiona kwiecistymi wzorami, które pięknie dekorowały wnętrze.