Bawełniana czy lniana? Damska koszula w różnych odsłonach

Bawełniana czy lniana? Damska koszula w różnych odsłonach

Jak odnaleźć się w ciągle zmieniające się modzie? Co najlepiej wybrać pośród licznych materiałów, wzorów, fasonów? Postaramy się odpowiedzieć o najnowszych trendach 2019 roku na przykładzie jakże uniwersalnych damskich koszul.

Szafowy must-have, czyli damska koszulka

lniane koszule damskieBardzo często każda z nas staje przed dylematem który fason koszul damskich będzie najlepiej na nas leżał. Jest kilka złotych zasad, którymi powinnyśmy się zawsze kierować. Panie niskiego wzrostu winny wybierać koszule krótkie, najlepiej do pasa – nie skrócą one sylwetki. Wysoki kobiety natomiast, mogą kupować koszule o każdej długości, mogą się pokusić nawet o zakup modeli tzw. oversize. Panie o pełniejszych kształtach najlepiej wyglądać będą w koszuli z trójkątnym dekoltem, a posiadaczki dużego biustu – w dekolcie na tzw. zakładkę. Dobór materiału jest również ważnym elementem. Najbardziej naturalne będą lniane koszule damskie – materiał ten pozwoli na optymalne zachowanie ciepła w zimniejsze dni, natomiast w trakcie większych upałów będzie on odprowadzał wspomniane ciepło, nie pozwalając tym samym naszemu organizmowi na przegrzanie. Podobnie wygląda to z bawełną, która również jest naturalnym materiałem. W przypadku syntetyków sprawa się nieco komplikuje. Materiały takie wyglądają często rewelacyjnie, jednakże nie będą współgrały z naszą skórą podobnie jak wspomniane wyżej materiały naturalne. Zaletami takich materiałów jest często niższa cena, oraz różne specyfikacje, np. liczna grupa materiałów, które nie ulegają zagnieceniem. Następnym omawianym przez nas walorem będzie kolor koszuli. Tutaj oczywiście panuje pełna indywidualność, powinnyśmy polegać przede wszystkim na naszym guście. Pamiętajmy tylko, że przy wyborze szalonej – wielobarwnej stylizacji jeden element powinien pozostawać w stonowanych kolorach, np. nasza koszula. Dojrzałe Panie również zdecydowanie stosowniej będę wyglądać w koszulach w klasycznych kolorach, takich jak – zawsze modna czerń i biel, czy też różne odcienie beżu.

Ostateczne decyzja zawsze zależy od naszego gustu. Wybierajmy ubranie w których dobrze się czujemy. Każdą stylizację możemy zmienić, podrasować dzięki zastosowaniu dodatków. Torebki, paski, biżuteria, zegarek – elementy te mogą stać się wyznacznikiem naszego stylu.