Betonowa płyta na ścianie

Betonowa płyta na ścianie

Jako biedna, utrzymująca się samodzielnie studentka, nie mam jeszcze na tyle pieniędzy, by móc kupić, czy nawet wynająć jakieś fajniejsze mieszkanie. Dzielę pokój z współlokatorką, ale moja wyobraźnia pozwala mi snuć myśli o tym, jak wyglądałoby moje wymarzone mieszkanko. Jako jednak, że nawet najbardziej wybujała wyobraźnia potrzebuje czasem pożywki i natchnienia, zaglądam co jakiś czas na portale ze zdjęciami gotowych aranżacji wnętrz. Najbardziej urzekają mnie surowe, futurystyczne wnętrza, do których dekoracji używa się betonu, szkła i drewna.

Podłogi drewniane, ściany z płyt betonowych

płyty betonowe na ścianęDrewniane podłogi nie są specjalnie nowatorskim rozwiązaniem. Od wieków ludzie używają tego materiału do wykończenia podłóg. Były jednak czasy, w których zaciekle starano się je zakryć – dywanami, linoleum czy skórami. Tak aktualnie nadal jest z betonem, choć powoli się to zmienia. Czasy, kiedy beton oszpecał wnętrze, zaczynają przemijać. W ofercie sklepów budowlanych pojawiają się na przykład dekoracyjne płyty betonowe na ścianę, które mają służyć ozdobieniu naszego wnętrza. Surowe oblicze betonu kontrastuje z ciepłem drewna na podłodze, tworząc idealnie zbalansowaną całość. Płyty betonowe sprawiają, że mieszkanie wygląda poważniej. Szarości przypominają trochę o wnętrzach industrialnych, kojarzą się z prostotą i porządkiem. Takie ozdabianie wnętrza płytami betonowymi wybierane jest głównie przez ludzi nowoczesnych, pragmatycznych, podążających za trendami koncepcji minimalistycznych. Zestawianie betonu z innymi kolorami natomiast świadczy o odwadze projektantów, aranżacje takie bowiem nie są jeszcze zbyt popularne i doceniane przez społeczeństwo. Warto jednak pooglądać przykładowe aranżacje wnętrz z wykorzystaniem płyt betonowych. Są zrobione z wyczuciem i smakiem, godne docenienia. Może po zobaczeniu takiego projektu więcej ludzi przekonałoby się o walorach estetycznych zastosowania betonu jako elementu dekoracyjnego.

Moje przyszłe mieszkanie na pewno będzie wykończone betonem. Drewniana podłoga natomiast będzie ocieplać surowość wnętrza tak, by całość nie sprawiała wrażenia zimnego, niezamieszkałego biura. Póki co jednak mieszkanie musi pozostać w sferze marzeń, a ja potrzebuję zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, by to marzenie spełnić.