Blokada motocyklowa na szyfr

Blokada motocyklowa na szyfr

Zloty motocyklowe przyciągały tłumy ludzi i były okazją zarówno do spotkania się z kolegami z innych ekip i wymiany doświadczeń, jak i przekazywaniu pasji nowym osobom. Niestety, były również okazją dla wielu nieuczciwych ludzi, chcących łatwo i szybko zarobić. Nie mieliśmy nigdy żadnego problemu na pokazach, i niezbyt obawialiśmy się o własny sprzęt, do czasu aż jeden z kolegów z zaprzyjaźnionej załogi stracił na pokazie motor.

Blokada na motocykl z szyfrem

blokady motocyklowe na szyfrNa pokazach nie zabezpieczaliśmy maszyn, bo nie przyszło nam nigdy do głowy, iż mogło by się im coś stać w miejscu, gdzie dookoła jest wielu kolegów, którzy natychmiast daliby znać, gdyby z czyjąś maszyną coś się działo. Niestety, po wspomnianym pokazie, większość z nas zaczęła bardziej przejmować się sprzętem. Wyjazdy na pokaz, na którym trzeba by pilnować maszyny jak oka w głowie bardzo traciły na atrakcyjności, więc większość z nas zdecydowała się na zakup blokad do kół, alarmów i podobnych zabezpieczeń, by sytuacja z ostatniego pokazu nie miała już więcej miejsca. Jednymi z najtańszych i najprostszych, aczkolwiek najbardziej skutecznych zabezpieczeń były blokady motocyklowe na szyfr. Nie były niczym więcej niż aluminiowym prętem, wygiętym tak, by można go było założyć między koło i prowadnicę, a następnie zablokować podobnie jak zwykłą blokadę rowerową, by nie było absolutnie żadnej możliwości ruszenia maszyny bez zdjęcia blokady. Takich blokad było naprawdę sporo, i występowały w najróżniejszych odmianach, aczkolwiek nam wystarczył prosty model z szyfrem, który znał tylko właściciel motocykla. By dostać się do tak zabezpieczonej maszyny trzeba było usunąć blokadę narzędziami, a w trakcie pokazów nie było to za bardzo możliwe. Potencjalny amator cudzych motocykli zostałby szybko zauważony, więc zabezpieczenia tego typu były wystarczające.

Trudno było się przyzwyczaić do każdorazowego zapinania blokady na maszynę po każdym pokazie, aczkolwiek od czasu gdy zaczęliśmy ich używać, nie spotkaliśmy się z żadnymi próbami ich usunięcia, co mogło oznaczać że całkiem dobrze spełniają swoje zadanie, mimo naprawdę prostej budowy i niskiej ceny. Mimo wszystko, pozwalały one cieszyć się z wyjazdu, zostawiając maszynę na miejscu mając pewność, iż nic się jej nie stanie.