Brandy w ładnej butelce na prezent

Brandy w ładnej butelce na prezent

Brandy jest jednym rodzajów alkoholu. Produkuje się ją w procesie destylacji wina gronowego, choć można ją wytworzyć również z win owocowych. Jej dosłowna nazwa, tłumaczona z holenderskiego, to „destylowane wino”, a jeśli chcielibyśmy używać czysto polskiej, ale mało znanej nazwy, należałoby ją nazywać „wypalanką”.

Brandy w oryginalnej, nietypowej butelce

brandy w ozdobnych butelkachTradycja wręczania alkoholu jako prezentu jest w naszym kraju dobrze zakorzeniona. Nie wypada iść na kolację bez butelki wina czy przyjść bez piwa na zorganizowany przez znajomych grill. Na okazje pokroju świąt, urodzin czy imienin wielu z nas chętnie wybiera butelkę ulubionego alkoholu osoby, którą pragniemy nim obdarować. O ile nie jest ona abstynentem, jest to stosunkowo bezpieczny prezent, a do tego łatwy do znalezienia. Coraz chętniej wręczamy nie tylko zwykłe wino, ale też wyrabianą z niego brandy, której smak docenia coraz więcej naszych rodaków. Decydując się na taki prezent, możemy zdecydować się na zwykłą butelkę albo też na ozdobną, w bardziej fantazyjnym kształcie, np. w formie róży, pantofelka albo statku. Brandy w ozdobnych butelkach to znakomity pomysł na prezent dla osoby, która jest koneserem dobrego alkoholu i lubi chwalić się swoją kolekcją. Ciekawa butelka z pewnością świetnie ją uzupełni i będzie się wyróżniać na tle prostych, standardowych modeli. Nawet pusta może stanowić dekorację, zawsze też można, po usunięciu etykiety, ponownie ją napełnić innym alkoholem.

Coraz więcej sklepów wprowadza do swojej oferty alkohol podawany w ozdobnych butelkach. Są to przede wszystkim mocniejsze trunki, takie jak brandy, koniak czy whisky. Można je kupić nie tylko w sklepach nastawionych wyłącznie na sprzedaż alkoholu, ale też w tych, które oferują luksusowe akcesoria i prezenty.