Czy warto korzystać z terminala płatniczego?

Czy warto korzystać z terminala płatniczego?

Nowoczesny biznes wymaga innowacyjnych rozwiązań. Młodzi ludzie chętnie płacą kartą płatniczą, kredytową, albo nawet telefonem. To bardzo proste, a zarazem bardzo bezpieczne. Każdy sklep może dysponować terminalem, zwiększającym zyski.

Ile trzeba zapłacić za terminal płatniczy?

terminale płatnicze cenaRobiąc zakupy w sklepie, nieraz można spotkać sytuacje, kiedy klient rezygnuje z dokonania zakupu, bo nie można płacić kartą, a on nie ma gotówki. Wielu ludzi odchodzi od trzymania gotówki w portfelu, bo bezpieczniejsze dla nich jest posiadanie karty płatniczej. Jeżeli chcemy w naszej firmie umożliwić klientom regulowanie należności za pomocą kart płatniczych i kredytowych, to musimy się zaopatrzyć w jeden z kilku dostępnych modeli terminala. Może on być stacjonarny, mobilny, albo przenośny. Terminale płatnicze cena ich jest uzależniona od modelu. Jest to bardzo proste w obsłudze urządzenie, które powinno się znaleźć w każdym punkcie sprzedaży. Za terminal dobrej jakości trzeba zapłacić około trzystu – czterystu złotych, ale szybko się nam zwróci ta inwestycja w postaci zwiększonych zysków. Stacjonarny model musi być przez cały czas podłączony do źródła zasilania oraz być połączony kablem z internetem, albo z siecią telefoniczną. Mobilny  terminal potrzebuje jedynie dostępu do dowolnej sieci internetowej za pośrednictwem WiFi. Możemy go przenosić w dowolne miejsce, nawet odległe od firmy. Przenośny modele terminala, może być przenoszony, ale tylko w ograniczonym zakresie, gdyż nie posiada wbudowanej karty SIM.

Obecnie zdecydowanie warto mieć na wyposażeniu firmy handlowej terminal, bo spora część klientów preferuje tylko taką formę zapłaty. Jest to niewielkie urządzenie o łatwej obsłudze i menu w języku polskim więc każdy sobie z nim poradzi. Ponadto terminal obsługuje wszystkie karty.