Czym jest hipnoza regresyjna?

Czym jest hipnoza regresyjna?

Jest wiele metod terapii, które mogą okazać się przydatne. Jednakże coraz więcej osób, uskarżających się na różnego rodzaju dolegliwości, schorzenia oraz problemy, decyduje się skorzystać z hipnoterapii, czyli leczenia hipnozą. 

Zastosowanie hipnozy regresyjnej 

hipnoza regresyjnaLeczenie hipnozą jest jedną z najskuteczniejszych terapii, która ma wszechstronne zastosowanie. Korzystają z niej zarówno osoby, które mają kłopoty emocjonalne, jak i te, które są pogrążone w różnego rodzaju uzależnieniach. Jest wiele rodzajów hipnoterapii, jednak najlepiej sprawdzającą się jest hipnoza regresyjna. Uważa się ją za najszybszą i najbardziej celną metodę. Bowiem pozwala ona dotrzeć naszej pamięci do źródła problemu, którym najczęściej są nieprzepracowane problemy i emocje z przeszłości. Jest to pewnego rodzaju podróż w przeszłość, podczas której osoba poddana regresji, może czuć, myśleć i zachowywać się jak wtedy, gdy miała kilka, czy też kilkanaście lat i doświadczała emocji, przeżyć i stanów, jakie miały miejsce w jej życiu. To metoda, która ma wręcz legendarną skuteczność i można z niej korzystać nie tylko w celach terapeutycznych, ale również wtedy, gdy chcemy wyciągnąć z naszej pamięci istotne i kluczowe wydarzenia. Na seanse hipnozy regresyjnej możemy się zdecydować w prywatnych gabinetach psychoterapeutycznych, jak i państwowych placówkach, w których terapia jest refundowana z NFZ. Bardzo ważne jest, by znaleźć odpowiedniego, doświadczonego terapeutę, który poprowadzi nas przez cały proces bezpiecznie i z wyczuciem. 

Koszt seansów hipnotycznych w prywatnych gabinetach terapeutycznych to około stu – stu pięćdziesięciu złotych za godzinę. Jednak miejmy świadomość, że są to dobrze zainwestowane pieniądze, zwłaszcza, gdy zwrócimy się o pomoc do uznanego psychoterapeuty.