Czym jest ozonowanie?

Czym jest ozonowanie?

Sprzątanie, odkurzanie, ścieranie kurzów, to nie są czynności, które zapewnią naszemu domowi higieniczną czystość. Bowiem większość zanieczyszczeń i mikroorganizmów, ciągle będzie żyła. By je usunąć potrzeba specjalistycznego zabiegu odkażającego, działającego kompleksowo. Jednym z nich jest ozonowanie, czyli zabieg szybki i ekonomiczny. 

Krakowscy specjaliści od ozonowania 

ozonowanie krakówWiększość z nas nie zdaje sobie sprawy, że mikroorganizmy, mikrozanieczyszczenia oraz drobnoustroje, mogą wydatnie przyczyniać się do wielu chorób i schorzeń, o złym samopoczuciu i spadki energii życiowej, nie wspominając. Jednakże każde mieszkanie jest pełne roztoczy kurzu domowego, czy też wolnych rodników. Roztocza nie są same w sobie niebezpieczne, ale ich odchody i wydzieliny jak najbardziej. Żywią się one naszym martwym naskórkiem, toteż najwięcej jest ich w naszych łózkach. Zatem oddychamy ich odchodami i wydzielinami, a nawet, nieświadomie, je spożywamy. Prowadzić to może do rozwijania się alergii, chronicznego kataru oraz innych dolegliwości, jak astma. Natomiast wolne rodniki przyczyniają się do rozwoju komórek rakowych oraz mają niebagatelny wpływ na starzenie się skóry. Generalnie są uznawane za jedną z głównych przyczyn nowotworów. Ozonowanie jest panaceum nie tylko na nie, ale również na grzyby, pleśnie, wirusy, bakterie, czy też cząsteczki smogu i innych zanieczyszczeń atmosferycznych. Zabieg polega na użyciu generatora ozonu, który uwalnia ozon w dużym stężeniu. Jako, że naturalnie posiada on właściwości bakteriobójcze, biobójcze i aseptyczne, idealnie nadaje się do odkażania pomieszczeń mieszkalnych i usługowych. Zatem jeśli i nam jest potrzebne ozonowanie Kraków jest strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Ponieważ tutaj mają swoje siedziby najlepsze firmy dezynfekcyjne w Małopolsce. Zajmują się one odkażaniem kompleksowo, wykorzystując między innymi ozonowanie. 

Ozonatory, czy też generatory ozonu to bardzo nowoczesne urządzenia, ale jednocześnie proste w zastosowaniu. Z ich pomocą możemy odkażać domy, mieszkania, hale produkcyjne, sale zabaw, lokale gastronomiczne, przedszkola, czy też szkoły. Ozonowanie jest w stu procentach bezpieczną i nieinwazyjną metodą, a niemal bezpośrednio po zabiegu można wrócić do korzystania z pomieszczeń.