Czystość naszego auta

Czystość naszego auta

Posiadacze samochodów zazwyczaj dbają o ich estetyczny i czysty wygląd nie tylko z wierzchu ale również wewnątrz auta. Jasną i oczywistą rzeczą jest to, że przyjemniej poruszać się autem, które ma czystą i pachnącą kabinę, niż takim w którym jest pełno błota, kurzu i śmieci.

Jakie dywany samochodowe wybrać?

dywaniki samochodoweDostępne dziś dywaniki samochodowe pełnią nie tylko funkcję ozdobną samochodu, ale pomagają w utrzymaniu czystości we wnętrzu auta i zapobiegają nadmiernemu niszczeniu oryginalnej wykładziny. Ponadto chronią przed nadmierną wilgocią, na którą jest narażone wnętrze auta szczególnie w okresie jesiennym i zimowym. Brak dywaników może skutkować przetarciami i gniciem wykładziny oraz późniejszym gniciem karoserii. Na rynku są dostępne dywaniki gumowe, które dzielą się na korytkowe i standardowe. Gumowe dywaniki samochodowe są bardzo trwałe i praktyczne oraz łatwe w czyszczeniu. Wystarczy przemyć je bieżącą  wodą i już są gotowe do ponownego użytku. Ponadto są odporne na różnego rodzaju detergenty, więc nie ulegną szybkiemu zniszczeniu pod wpływem mycia. Dywaniki gumowe korytkowe zabezpieczają pojazd przed wyciekiem wody, mają wyższe ranty niż pozostałe dywaniki. Z kolei standardowe mają kratownicę, która również ma za zadanie ochronić wykładzinę przed wydostaniem się z dywanika brudów. Kolejne dywaniki samochodowe to dywaniki zrobione z weluru. Te dywaniki wyglądają bardzo estetycznie, jednak wchłaniają w siebie wodę i trzeba je często suszyć.

Wybierając dywaniki samochodowe, należy brać pod uwagę sposób wykonania tych produktów, to jak są wykończone, jak się je mocuje. Pamiętajmy też, że dywanik od strony kierowcy będzie różnił się nieco pd pozostałych. Będzie trochę dłuższy, bo ma zabezpieczyć wykładzinę auta pod pedałami.