Dywaniki do samochodu

Dywaniki do samochodu

W samochodach na wyposażeniu powinien być dywanik. Nie jest on obowiązkowy. Jednak mając dywaniki w swoim samochodzie można utrzymać dłużej czystość swojego samochodu. Dywaniki chronią tapicerkę prze zabrudzeniem, które ciężko później wyczyścić. Dlatego dywaniki są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego samochodu. Dywaniki występujące w sklepach są różnorodne. Dlatego wybór zależy od właściciela samochodu.

Dywaniki z gumy do samochodu

samochodowy dywanik gumowyWiele osób przed zakupem dywaników samochodowych zastanawia się jakie wybrać. Przede wszystkim na samym początku biorą pod uwagę rozmiar i kształt dywaników. Obecnie bardzo dużo osób decyduje się na samochodowy dywanik gumowy. Są one polecane prze innych ludzi ze względu na kilka istotnych elementów. Przed wszystkim trwałość. Dywaniki takie mogą nam służyć kilka, a nawet kilkanaście lat. Kolejną zaletą, która przemawia za zakupem jest łatwość w utrzymaniu czystości. Zwykłe welurowe dywaniki ciężko czyścić. Należy je wyprać, później suszyć i tak dalej. Natomiast jeśli chodzi o dywaniki gumowe wystarczy je opłukać i cały brud zostanie usunięty. Dywaniki znów będą wyglądały jak nowe. Dlatego bardzo ładnie wyglądają w samochodzie. Zawsze są czyste. Wystarczy podczas mycia samochodu na myjni wyciągnąć je z samochodu i opłukać. Kolejną zaletą jest to, że podczas zimy nie musimy się martwić że będą one mokre i brudne ze śniegu, jak byłoby to w przypadku  materiałowych dywaników. Nasączone dywaniki stopionym śniegiem niewątpliwie zmniejszałyby komfort jazdy. Dywaniki gumowe posiadają dużo istotnych zalet. Jednak kupując je musimy pamiętać o tym, aby sprawdzić czy dany dywanik posiada atest PZH. Jeśli nie posiadają to są one niebezpieczne dla naszych dróg oddechowych i całego środowiska, ponieważ wydzielają one nieprzyjemny zapach, a przede wszystkim wydzielają szkodliwe substancje. 

Kupując dywanik samochodowy musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, szczególnie musimy wziąć pod uwagę to że muszą posiadać atest nadany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego. Dywaniki gumowe do samochodu kosztują około dwustu pięćdziesięciu złoty za cały komplet. Dywaniki są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego samochodu. Można je kupić nawet przez internet, albo tradycyjnie w sklepie stacjonarnym.