Ekogroszek z polskiej kopalni

Ekogroszek z polskiej kopalni

W obecnych czasach, kiedy w dużych miastach w sezonie grzewczym doświadczamy dużego smogu, ogrzewanie domów i mieszkań powinno być jak najbardziej ekologiczne. Jeżeli mamy piec na opał, to trzeba wybierać najmniej zanieczyszczony.

Czy w Polsce dostaniemy dobry ekogroszek?

ekogroszek polski węgielW Polsce ciągle wiele domów jest ogrzewane węglem i drewnem. Pomimo licznych ostrzeżeń, niektórzy palą także odpadami i śmieciami, co dodatkowo przyczynia się do złego stanu powietrza. Stare piece na opał są bardzo szkodliwe dla środowiska i można w nich palić niemalże wszystkim. Zdecydowanie są lepsze nowej generacji, w których można palić jedynie dobrej jakości opałem. Ekogroszek polski węgiel dostaniemy w kopalniach rozlokowanych w naszym kraju, albo w firmach zajmujących się jego dystrybucją. Jest on dużo bardziej ekonomiczny i wydajniejszy w ogrzewaniu niż klasyczny węgiel. Ponadto posiada znacznie mniej substancji dymiących i jest w bardzo niewielkim stopniu zanieczyszczony, dzięki czemu zdecydowanie mniej zanieczyszcza środowisko. Ekogroszek jest to wyselekcjonowany gatunek węgla o określonej wielkości. Charakteryzuje się dużą kalorycznością, która przekłada się na więcej energii cieplnej podczas spalania. Generuje on niewiele popiołu, a więc rzadziej musimy czyścić piec i palenisko. Piece nowej generacji są przeznaczone na palenie ekogroszkiem i dlatego posiadają specjalnie dopasowane podajniki na węgiel o niewielkich rozmiarach. Korzystanie z takiego opału jest w perspektywie czasu bardziej opłacalne.

Pomimo, że cena polskiego ekogroszku nie jest niska, to systematycznie wzrasta ilość jego odbiorców. Dzięki wysokiej kaloryczności, możemy go spalić o połowę mnie niż zwykłego węgla, więc możemy zaoszczędzić na jego zakupie w skali całego sezonu grzewczego.