Firany i zasłony w neutralnej kolorystyce

Firany i zasłony w neutralnej kolorystyce

Od kilku lat mieszkam wraz z mężem i dziećmi w dużym mieszkaniu w zabytkowej kamienicy. Mieszkanie to dostałam w spadku po mojej cioci i jak się wprowadzaliśmy to było w bardzo dobrym stanie, aczkolwiek uznaliśmy, że będziemy chcieli urządzić mieszkanie po swojemu. Uzbieraliśmy więc pieniądze w pierwszej połowie tego roku przeprowadziliśmy kapitalny remont.

Firanki do eleganckiego wnętrza

eleganckie firankiMiesiąc temu zakończył się kapitalny remont naszego dużego mieszkania w kamienicy. Trochę je przerobiliśmy, tak, że ostatecznie powstało coś w rodzaju eleganckiego apartamentu. Teraz jestem w trakcie dekorowania wnętrza. Istotną rolę odgrywają zasłony i firanki, które zdobić będą okna. Okna są bowiem bardzo duże i ich dekoracja jest ważnym elementem wystroju całego wnętrza. Zależało mi na tym, żeby na okna zawisły eleganckie firanki, najlepiej śnieżnobiałe, gładkie, bez żadnych zdobień. Udało mi się znaleźć takie firanki w pewnym sklepie internetowym. Zamówiłam do nich od razu jasnoszare, delikatnie posrebrzane zasłony. Kolorystyka jest stonowana, ponieważ zależało mi przede wszystkim na elegancji. Dzięki temu, że okna stapiają się z całością wnętrza, mogę sobie pozwolić na bardziej wyraziste dekoracje czy to na ścianach, czy też w postaci drobnych akcentów, poustawianych gdzieś na regałach. Praktycznie w całym mieszkaniu firany i zasłony są jednakowe, co stworzyło z przestrzeni spójną całość. Jedynym elementem ozdobnym na oknach są klamry, które spinają zasłony.

Całkiem niedawno zakończyliśmy kapitalny remont naszego mieszkania w kamienicy. Jestem bardzo zadowolona z efektów, ponieważ wyszła nam przestronna i elegancka zarazem przestrzeń. Teraz zajmuje się dodatkami. Ważnym elementem, od którego musiałam zacząć, były neutralne kolorystycznie, ale eleganckie zasłony na okna.