Fotelik samochodowy dla dziecka

Fotelik samochodowy dla dziecka

Zgodnie z polskim prawem, dzieci należy przewozić w samochodach w specjalnych fotelikach, ponieważ są one jeszcze za małe, aby można było je przypiąć pasami bezpieczeństwa. Nakaz ten dotyczy dzieci, które mają mniej niż sto dwadzieścia centymetrów wzrostu.

Najlepsze foteliki samochodowe dla dziecka

fotelik dziecięcy samochodowyDzieci od urodzenia, aż do momentu około sześciu – siedmiu miesięcy, trzeba przewozić w pozycji leżącej, lub półleżącej, ponieważ nie są w stanie się utrzymać w żadnej pozycji. W tym okresie trzeba zakupić fotelik dziecięcy samochodowy przeznaczony dla najmłodszych dzieci. Ma on odpowiednio wyprofilowane dno i boki, które doskonale chronią maluszka przed jakimikolwiek uszkodzeniami. Fotelik jest wyłożony miękką pianką, która odpowiednio podpiera kręgosłup dziecka, ale też zapewnia komfort jazdy. Dla starszych dzieci, które mogą już samodzielnie siedzieć, konieczne są foteliki w pozycji siedzącej. Mają one regulowane zagłówki oraz boki, żeby móc „rosnąć” razem z dzieckiem. Obecnie oferowane w sprzedaży foteliki samochodowe posiadają szereg zabezpieczeń, które chronią dziecko z każdej strony. Wysokie, wyprofilowane boku dają poczucie bezpieczeństwa w przypadku bocznych uderzeń, a regulowany zagłówek świetnie się dopasowuje do główki dziecka i zabezpiecza przed urazami odcinka szyjnego. Foteliki, w których można wozić dzieci w pozycji półleżącej, należy montować tyłem do kierunku jazdy, natomiast foteliki w pozycji siedzącej, można montować przodem do kierunku jazdy. Ważne, aby dokładnie je przypisać pasami do siedzenia.

Na rynku znajdziemy wiele firm produkujących lepsze i gorsze foteliki dziecięce. Przy wyborze należy się kierować jakością wykonania, certyfikatami potwierdzającymi ich wykonanie i bezpieczeństwo stosowania oraz wiekiem i wagą dziecka.