Fotograf produktowy w firmie

Fotograf produktowy w firmie

W erze, gdy 60 procent społeczeństwa robi regularne zakupy w sieci niemożliwe jest aby firmy produkujące towary nie miały bazy produktów na zdjęciach do przekazania kontrahentom prowadzącym sklepy internetowe. Dlatego fotografia produktów to prężnie działająca gałąź fotografii. Na co zwrócić uwagę zatrudniając fotografa do sporządzenia look booków w dużych zakładach produkcyjnych? 

Fotografia produktów od kuchni

fotografia produktowaPaczka ze zdjęciami produktów jest niezbędna w płynnym prowadzeniu współczesnego biznesu. Gdy kontrahenci domagają się zdjęć poglądowych do swoich sklepów online, konieczne jest zainteresowanie tematem fotografii produktowej. Wielu fotografów oferuje możliwość stworzenia paczki ze zdjęciami w ciągu kilku-kilkunastu dni i rozliczyć jak firma z firmą współpracującą. Trzeba przyznać, że fotografia produktowa nie wymaga wiele specjalistycznego wyposażenia, wystarczy prosta lustrzanka ze statywem, trzy lampy studyjne i softbox oraz stół bezcieniowy. Ten ostatni bardzo często jest zastępowany przez wykonywane własnoręcznie pojemniki, które bywają bardziej poręczne i dostosowane do potrzeb danego fotografa. Wielu fachowców znających się na temacie chętnie zastępuje gotowe rozwiązania własnymi, dający mi niepowtarzalny charakter zdjęciom. Tak więc niedrogie wyposażenie sprawia, że właściciele mobilnych zakładów fotograficznych chętnie podejmują się zleceń z zakresu zdjęć produktowych. Jest to bardzo przyjemna i bezstresowa choć monotonna praca, bo brakuje w niej wyzwań jakie daje praca z żywym człowiekiem. Niestety proces postprodukcji bez którego nie sposób obyć się w erze fotografii cyfrowej jest bardzo żmudny i wymaga uwagi na każdej wykonanej klatce. Jednak dobry fotograf produktowy traktujący swoją pracę jako pasję, potrafi przenieść zwykły packshot na wyższy poziom proponując sesje zdjęciowe w określonych konwencjach pasujących do idei firm z branży kreatywnej.

Patrząc na powyższe informacje być może w twojej firmie warto zatrudnić fotografa na etat. Ambitny student, który jest fotografem-amatorem na pewno chętnie podejmie się wykonania zdjęć produktowych bez wygórowanych roszczeń finansowych. Dodatkowo młodość i kreatywność pozwoli na spojrzenie na temat twoich produktów w świeży sposób, zapewniający wyjątkowo udany efekt końcowy.