Funkcjonalne wyposażenie salonu

Funkcjonalne wyposażenie salonu

 

Salon w naszym mieszkaniu ze względu na swoją funkcjonalność, może stanowić pewne wyzwanie, jeśli chodzi o odpowiednie umeblowanie. Oczywiście, wiemy, że powinna znaleźć się w nim kanapa, stolik, może jakieś fotele. Jednak w momencie, gdy dochodzimy do kwestii szafek, często nie umiemy stwierdzić, co będzie nam potrzebne i czego oczekujemy.

Nowoczesne meblościanki salonowe

meblościanki do salonuW ostatnim czasie rozwiązaniem, jakie w tym zakresie proponują nam producenci meblowi, są meblościanki. Oczywiście, meblościanki do salonu dla większości osób nie jest niczym nowym, ponieważ jeszcze kilkanaście lat temu było to najpopularniejsze wyposażenie tego pomieszczenia. Musimy mieć jednak świadomość, że dziś meblościanka salonowa wygląda nieco inaczej niż jeszcze kilkanaście lat temu. Meblościanka obecnie nie jest już jednolitym systemem półek i szaf, które zajmują całą ścianę, skutecznie ją zakrywając. Dzisiaj meblościanka jest zestawem szafek – najczęściej wiszących – który tworzy spójną całość, ale jednocześnie charakteryzuje się dość lekkim wyglądem. Najczęściej w skład meblościanki wchodzi szafka RTV, która doskonale sprawdza się do umieszczenia różnych drobnych sprzętów wchodzących w skład naszego kina domowego. Oprócz niej znajdziemy kilka niewielkich szafek wiszących, które powiesić możemy na wysokości około pół metra nad podłogą i zdecydowanie wyżej, a także dopasowane do całości półki.

Sklepy meblowe, w przypadku meblościanek, prezentują nam pewien wzór, w jaki sposób warto je powiesić, by uzyskać schludny, a jednocześnie funkcjonalny efekt. Nie oznacza to jednak, że nie możemy tego zestawu skonfigurować w inny sposób, jeśli mamy pomysł, który lepiej pasuje do posiadanej przez nas przestrzeni w salonie i do jego generalnego ukształtowania.