Gdy masz stłuczkę – porady

Gdy masz stłuczkę – porady

Zdarzenia drogowe są w dzisiejszych czasach na początku dziennym i zasadniczo każdemu może się to przytrafić. Co jednak robić w sytuacji, gdy do takiego zdarzenia drogowego dojdzie? Jakie rozwiązania mogą nam pomóc poradzić sobie ze skutkami takiej stłuczki? Oto kilka wskazówek.

Jak usunąć uszkodzone auto z drogi?

pomoc drogowaW przypadku większości zdarzeń drogowych dochodzi do niewielkich uszkodzeń, a co za tym idzie zwykle możliwe jest odjechanie z miejsca zdarzenia, co jednak jeśli stan pojazdu na to nie pozwala? Wówczas konieczne może być skorzystanie z takiego rozwiązania jakim jest auto pomoc. Według strony www.auto-abc.pl firmy zajmujące się auto pomocą zapewniają kompleksowa pomoc drogowa w wypadku stłuczki drogowej, oznacza to, że na ile będzie to możliwe drobne usterki zostaną usunięte na miejscu, jeśli skala uszkodzeń jest większa zwykle wykonuje się autoholowanie, przy czym przedstawiciel firmy powinien od razu doradzić nam do jakiego warsztatu samochód dobrze było by oddać i jeśli podejmiemy taką decyzje odholuje go tam. Jest to o tyle wygodne, że jeśli nie podejmiemy od razu decyzję o ostawianiu auta do warsztatu to za holowanie będziemy musieli płacić podwójnie, raz za zholowanie go pod dom z miejsca zdarzenia, a dwa za przewiezienie go do mechanika. Wprawdzie znalezienie takiej firmy w internecie to chwila, a w dzisiejszej erze smartphonów nawet na drodze nie powinno być z tym problemu, to warto numeru telefonu tak na wszelki wypadek poszukać wcześniej i sobie go zapisać. Dzięki temu będziemy mogli na spokojnie poszukać dobrej auto pomocy, której usługi jak i cena będą nas zadowalać. W przypadku gdy doszło do zdarzenia drogowego nie zawsze mamy głowę do myślenia nad takimi sprawami i zwykle bierzemy pierwszą pomoc drogową jaka wpadnie nam w oko, a co za tym idzie z zadowoleniem z jej usług bywa różnie.

Auto zastępcze – samochód zastępczy z oc sprawcy

Auto zastępczeOdstawienie auta do warsztatu to zawsze spore utrudnienie, zwłaszcza dla osób które samochodem dojeżdżają do pracy, dlatego warto pomyśleć o aucie zastępczym na ten czas. Jeżeli do zdarzenia drogowego nie doszło z naszej winy, a orzeczenie zostało spisane, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z takiego rozwiania jakim jest samochód zastępczy z oc sprawcy. Obecne coraz więcej wypożyczalni samochodów zajmuje się załatwianiem formalności związanych z wynajęciem auta na koszt sprawcy, więc nie powinno okazać się to zbyt problematyczne. Wprawdzie jeszcze do niedawna według strony http://rentito.pl samochód zastępczy z oc sprawcy mogły wynająć tylko osoby, których uszkodzeniu uległo auto firmowe, obecnie jednak również osoby prywatne mogą korzystać z takiego rozwiązania i to bez znaczenia na to jak wykorzystują samochód i czy mają dostęp do komunikacji miejscem. Jedynym powodem dla którego ubezpieczalnia może nie zwrócić kosztów wynajmu auta zastępczego jest posiadanie innego samochodu, które może być używany w czasie naprawy uszkodzonego pojazdu.

Auto zastępcze na własny koszt

kolizjaNieco bardziej skomplikowana jest sytuacja, gdy do zdarzenia drogowego doszło z winy obu stron. Według artykułu na portalu www.financegold.pl wówczas jeśli w ramach samego ubezpieczenia nie mamy zapewnionego dostępu do auta zastępczego o jego załatwienie musimy zatroszczyć się na własną rękę. Obecnie jednak jest to o wiele łatwiejsze niż dawniej. Samochód można wynająć w zwykłej wypożyczalni samochodów. Żeby jednak nam się to opłacało należy poszukać dość taniej wypożyczalni. Tania wypożyczalnia samochodów wbrew temu co by się mogło wydawać nie musi być wcale zła. Zwykle jej oferta jest po prostu mniej rozbudowana, jednak w przypadku auta zastępczego znalezienie odpowiedniego modelu nie powinno być trudne.

Odszkodowania komunikacyjne – komu przysługują

Odszkodowania komunikacyjnePoszkodowanym w wyniku zdarzenia drogowego przysługuje tak zwane odszkodowanie komunikacyjne. Kto ma prawo się o nie ubiegać i w jakiej sytuacji? Według strony jaworska-kancelaria.pl o odszkodowanie komunikacyjne ma prawo ubiegać się każdy uczestnik ruchu drogowego poszkodowany nie z własnej winy w wyniku zdarzenie drogowego. Pod pojęciem uczestnika ruchu drogowego rozumiemy takie osoby jak:

  • kierowca,
  • pasażer,
  • pieszy,
  • rowerzysta.

Co więcej o takie odszkodowanie mogą się ubiegać nie tylko osoby poszkodowane w wyniku wypadku własnego auta, ale także w wyniku wypadku pojazdu komunikacji miejskiej. Dochodzenie swoich praw bardzo często nie jest jednak łatwe, dlatego jeśli chcemy szybko uzyskać odszkodowanie komunikacyjne warto powierzyć sprawę wyspecjalizowanej firmie.

Podswumoując

Skutki stłuczki są zawsze dość dotkliwe, pamiętajmy jednak o tym, że dostępne są rozwiązania które mogą nieco je złagodzić. Jeżeli coś nam się należy z racji poniesionych strat w wyniku zdarzenia drogowego to nie bójmy się o to walczyć i z tego korzystać.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Niestety te wszystkie usługi są bardzo drogie, zaczynając od holowania, a kończąc na aucie zastępczym. W niektórych tylko przypadkach koszty te jak i naprawy auta można pokryć z ubezpieczenia i odszkodowania.

  2. Skorzystanie z lawety jest bardzo drogą usługą, ale niestety w przypadku kolizji czasem niestety nie mi innego wyjścia i zamówienie takiego samochodu:(

Dodaj komentarz