Gdzie potrzebne są suwnice?

Gdzie potrzebne są suwnice?

Transport niektórych bardzo ciężkich szczególnie ładunków jest możliwy tylko z użyciem ciężkiego sprzętu. Sprzęt ten jest używany miedzy innymi na halach przeładunkowych, większych magazynach, czy w stoczniach. Najczęściej w takich miejscach do transportu ciężkich ładunków wykorzystuje się suwnice.

Czy wyróżnia się suwnica bramowa?

suwnice bramoweTrudno wyobrazić sobie funkcjonowanie hal przeładunkowych czy magazynów bez wykorzystywania suwnic. Maszyny te są niezwykle pomocne w przenoszeniu tych najcięższych ładunków, waga których dochodzi nawet do kilkuset ton. Szczególnie często wykorzystywanym rodzajem suwnicy są suwnice bramowe. Jest ona bardzo często montowana na składowiskach lub pochylniach stoczniowych. Ten rodzaj suwnicy składa się z takich elementów jak pomost, dwa boczne mosty, oraz bramy. Suwnice bramowe mogą się różnić miedzy sobą ilością bram, których może być jedna lub większa ilość. Bramy są wyposażone najczęściej w podwozie kołowe lub też szynowe, po którym porusz się cięgnik. Suwnice bramowe mogą być obsługiwane na dwa różne sposoby w zależności od wielkości danej suwnicy. Większe suwnice bramowe na największych halach przeładunkowych są obsługiwane przez operatora i takie suwnice bramowe są wyposażone w odpowiednią kabinę, z której są sterowne. Te mniejsze modele zaś są obsługiwane za pomocą sterownika przewodowego lub też zdalnego. Suwnice bramowe mogą działać dzięki wyposażeniu w kilka różnych napędów, które odpowiadają za zasilanie jej poszczególnych sektorów, takich podwozie.

Bez ciężkiego sprzętu transportowego żadna stocznia czy większy magazyn nie mogłyby działać prawidłowo. Taki sprzęt jest w stanie podnosić i przewozić ładunki o wadze dochodzącej nawet do kilkuset ton. Szczególnie często, a zwłaszcza na stoczniach na stoczniach, wykorzystane są suwnice.