Gdzie sprawdzi się siatka ciągniona

Gdzie sprawdzi się siatka ciągniona

Tradycyjne siatki powstające z połączenia dwóch drutów coraz bardziej odchodzą w zapomnienie. Coraz częściej zastępują je bardziej praktyczne oraz nowoczesne metody. Jedną z nich jest siatka cięto-ciągniona. Jej zastosowanie nie ogranicza się jednak tylko i wyłącznie do ogrodzenia posesji. 

Zastosowanie siatki cięto-ciągnionej 

siatki ciągnioneZastosowanie siatki cięto-ciągnionej spotkać możemy w wielu innych aspektach naszego życia. Stosowane są również w ściankach działowych, wypełnianiu balustrad czy chociażby półkach na artykuły sklepowe. Jednak jak siatki ciągnione tak właściwie powstają? Blacha wykorzystywana w produkcji tego materiału jest w tym samym momencie poddawana procesom nacinania, przesuwania oraz rozciągania. Sprawia to, że nie powstają żadne odpady, a z materiału o długości 1 metra, można wyprodukować nawet do 3 metrów siatki. Do jej produkcji wykorzystać możemy różnego rodzaju materiały. Do najczęściej spotykanych zaliczamy stal czarną, stal nierdzewną, cynk, aluminium oraz mosiądz. W zależności od rodzaju oczek możemy uzyskać różne aranżacje. Do najczęściej wybieranych z pewnością należą oczka w kształcie rombu. W zależności od tego pod jakim kątem patrzymy ich wygląd może ulec delikatnej zmianie. Spełniają one zatem nie tylko funkcje użytkowe, ale również pretendują do formy sztuki w architekturze. Są one polecane dla osób, które lubią ogrodzić się od wścibskich spojrzeń sąsiadów. Oczka sprawiają bowiem, że z jednej strony wszystko jest przejrzyste, z drugiej natomiast chronią przed spojrzeniami z zewnątrz. 

Ze względu na uniwersalne właściwości siatki cięto-ciągnionej możemy z jej zastosowaniem spotkać się również w wielu wnętrzach. Spełnią one tam zarówno funkcje użytkowe, jak i estetyczne tworząc niespotykany efekt. Obie strony siatki różnią się od siebie, możemy więc dzięki temu stworzyć ekstrawaganckie konstrukcje.