Gdzie znajdę pracownika z Ukrainy na produkcję?

Gdzie znajdę pracownika z Ukrainy na produkcję?

Kilka lat temu założyłam własną tłocznię soków. Ostatnio działalność mojego przedsiębiorstwa bardzo mocno się rozszerzyła. Potrzebowałam nowych pracowników do pracy na produkcję. Nie ukrywam, że praca była ciężka i fizyczna. Większość Polaków traktowała taką pracę jako dorywczą, a ja potrzebowałam kogoś kto zostałby w tej pracy na stałe. Doszłam do wniosku, że najlepiej będzie poszukać pracowników z Ukrainy do pracy w moim przedsiębiorstwie.

Długo szukałam pracowników z Ukrainy do pracy

jak szukać pracowników z ukrainy na produkcjęZależało mi na tym, aby zatrudnienie pracowników z Ukrainy do pracy odbyło się w sposób legalny. Nie chciałam zatrudniać nikogo na czarno, ponieważ było to bardzo niebezpieczne i przede wszystkim nie daje mi żadnej stabilności przy pozyskiwaniu pracownika, ponieważ ktoś może odejść w każdej chwili. Nie miałam żadnego pomysłu jak szukać pracowników z ukrainy na produkcję. Zapytałam mojej sąsiadki, czy by mi czegoś nie doradziła. Powiedziała, że w takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z agencji pracy. Korzystnie z agencji pracy jest bardzo korzystne dla pracodawcy. Przede wszystkim jeżeli zatrudniamy pracowników z agencji pracy, to właśnie agencja jest bezpośrednim pracodawcą pracownika, a my tylko podnajmujemy od nich pracowników. W takiej sytuacji to agencja pracy dba o to, aby pracownik posiadał odpowiednie ubezpieczenia, miał odprowadzane składki, a w przypadku pracowników z Ukrainy dodatkowo zajmuje się tym, aby pozwolenie na pracę Ukraińców było ważne i mieli oni zawsze przy sobie wizę pracowniczą. Dowiedziałam się od niej, także tego, że wiele osób szuka pracowników z Ukrainy do pracy do produkcji przez agencje pracy, ponieważ jest tam najłatwiej znaleźć Ukraińców, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje do takiej pracy. Postanowiłam skorzystać z jej porady i znalazłam międzynarodową agencję pracy, z którą zdecydowałam się nawiązać współpracę.

W ten sposób bardzo szybko znalazłam pracowników z Ukrainy do pracy na produkcję w moim przedsiębiorstwie. Szukanie pracowników przez agencje zatrudnienia okazało się dla mnie bardzo korzystne. Przede wszystkim bardzo skróciło to sam proces rekrutacji, a po drugie agencje pracy pobierają niewielką prowizję za to, że zajmują się zamiast mnie całą papierologią związaną z zatrudnieniem obcokrajowca.