Ile kosztują elektryczne wózki inwalidzkie?

Ile kosztują elektryczne wózki inwalidzkie?

Osoby dotknięte niepełnosprawnościami lub te, które są czasowo unieruchomione, nie mogą być skazane na pobyt w domu lub wyłącznie w jego obrębie. Osoby, którym ciężko jest się przemieszczać, powinny zadbać o zakup odpowiedniego sprzętu, który ułatwi przemieszczanie się na większe odległości. 

Zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego 

wózki inwalidzkie elektryczneOsoby unieruchomione mają bardzo utrudnioną codzienność. Łączy się to często z utratą życia towarzyskiego, czy też niemożnością dokonania podstawowych sprawunków w sklepie, czy też aptece. Jednak w takiej sytuacji istnieje rozwiązanie które doskonale pasuje do osób, które z jakichś powodów mają problem z poruszaniem. Tym rozwiązaniem są wózki inwalidzkie elektryczne. To pojazdy dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozstaw miedzy kołami jest optymalny, tak by ograniczyć niemal do zera, możliwość przewrócenia się wózka. Wózki rozwijają różną prędkość, w zależności od zakupionego modelu, jednak najczęściej jest to nie mniej niż piętnaście i nie więcej niż dwadzieścia pięć kilometrów na godzinę. Wyposażone są w grube opony ze specjalnymi bieżnikami, które mają duży wpływ na przyczepność i jazdę po śliskiej, mokrej nawierzchni. Ważnym elementem są też oczywiście hamulce, mamy tu do czynienia z hydrauliczną ich wersją, działającą niezawodnie niezależnie od warunków terenowych i atmosferycznych. Elektryczne wózki inwalidzkie posiadają również przednie oraz tylne oświetlenie, co jest konieczne przy wieczornych wyjazdach z domu. 

Osoby niepełnosprawne korzystają z takich wózków nie tylko z konieczności, ale dla niektórych z nich, jest to możliwość odbycia spaceru, na który o kulach lub z powodu braku sił nie mogliby sobie pozwolić. Dlatego też zakup elektrycznego wózka inwalidzkiego to inwestycja więcej niż wskazana.