Ile kosztuje zbiornik na szambo?

Ile kosztuje zbiornik na szambo?

Zazwyczaj jednokomorowe szamba będą nas kosztować około 1000 zł, ale coraz więcej osób decyduję się na to, aby zakupić zbiorniki dwukomorowe, które kosztują w granicach 2500 zł. Dodatkowo musimy doliczyć usługę montażową i warto zapoznać się z taką ofertą jeszcze przed zakupem odpowiedniego zbiornika na naszą działkę. Czasami możemy trafić na firmy, które przy zakupie zbiornika na szambo oferują bezpłatny transport oraz montaż.

Czy dobrym rozwiązaniem jest dwukomorowe szambo?

szamba betonowe cennikWiele osób zastanawia się nad tym, do czego służą przegrody w szambie dwukomorowym. Ich głównym zadaniem jest to, aby oddzielić ścieki stałe od ścieków płynnych. Dodatkowo, jeżeli dodamy do komory gromadzącej ścieki stałe odpowiednie substancje oczyszczające, to możemy stworzyć nawet mini oczyszczalnie ścieków. Wiele firm oferujących szamba betonowe na sprzedaż proponuje również dla swoich klientów preparaty biologiczne, które pozwalają na degradowalność zanieczyszczeń. W ten sposób zmniejsza się objętość ścieków i rzadziej będziemy wzywać wóz asenizacyjny do oczyszczania zbiornika. Jeżeli mamy bardzo dużą działkę to możemy również szambo dwukomorowe przerobić na przydomową oczyszczalnię ścieków. Jest to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich inwestorów, którzy w przyszłości nie planują tego, aby podłączyć się do kanalizacji miejskiej. Coraz częściej inwestorzy decydują się na to, aby zamontować 2 szamba betonowe cennik takich produktów znajdziemy na stronie internetowej firmy oferującej na sprzedaż szamba. Jeżeli chcemy, aby na naszej działce był duży zbiornik na szambo, to warto zdecydować się na zbiorniki dwukomorowe, a nawet trzykomorowe. Musimy być świadomi, że gotowe szamba betonowe są bardzo ciężkie, ponieważ ważą kilka ton i dlatego powinniśmy od razu zapytać o możliwość transportu. Warto również w tej samej firmie wynająć pracowników, którzy dokonują montażu szamba.

Wielu producentów oferuje również wykonanie szamba betonowego na miejscu, dzięki czemu zbiornik może być wykonany w różnych kształtach oraz rozmiarach. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że możemy zaprojektować odbiorniku dowolnych i niestandardowych pojemnościach. Możemy w ten sposób dopasować się zbiornik na szambo do warunków panujących na naszej działce oraz do przestrzeni, którą posiadamy.

Close Menu