Jak ochronić kota przed pchłami?

Jak ochronić kota przed pchłami?

Pchły zaliczane są do najczęściej występujących u zwierząt pasożytów zewnętrznych. Sytuacja tyczy się także kotów, zwłaszcza tych wychodzących, dla których każdy pobyt na podwórku może wiązać się z zarażeniem pchłami. Aby mieć pewność, że nasze pupile będą zabezpieczone przed pasożytami, warto stosować odpowiednią ochronę. Jakie środki powinniśmy kupić, aby nasze kociaki były bezpieczne?

Sprawdzone preparaty na pchły

dobra ochrona przeciw pchłom dla kotaKoty, tak samo, jak i psy, wymagają ochrony przed pasożytami nie tylko tymi wewnętrznymi, ale i zewnętrznymi. Stanowiące duże niebezpieczeństwo pchły wywołują nieprzyjemne uczucie świądu, ale mogą przenosić także groźne dla zdrowia choroby. Z inwazją pcheł ciężko sobie poradzić, dlatego też warto stosować prewencyjne środki, które będą skutecznie odstraszać pasożyty. Popularnym wyborem są obroże nasączone specjalnymi substancjami, które odstraszają oraz paraliżują pchły. Cechują się one długim czasem działania oraz odpornością na wodę. Dobra ochrona przeciw pchłom dla kota to także krople typu spot-on, które rozprowadza się po karku zwierzaka. Trzeba stosować je mniej więcej co trzy lub cztery tygodnie, ale są bardzo dobrym preparatem odstraszającym potencjalne pasożyty. Z racji tego, że koty raczej nie są wielbicielami kąpieli, warto wyposażyć się w specjalne spraye oraz zasypki. Takie produkty trzeba rozprowadzić po sierści kota, najlepiej przed planowanym wyjściem z domu. Ich trwałość wynosi zazwyczaj kilka godzin, dlatego też warto stosować je przed każdym wypuszczeniem naszego pupila na podwórko. Jeżeli nasze koty nie lubią spryskiwania sierści, to można kupić też inne preparaty w sprayu oraz zasypki, które stosuje się na ulubione miejsca do spania kota. Warto także pamiętać, że w przypadku silnej inwazji pcheł należy skorzystać z pomocy weterynarza, który pomoże nam dobrać preparaty do potrzeb naszego zwierzaka.

Pchły to pasożyty zewnętrzne, które najczęściej pojawiają się na skórze naszego kota. Zarażenie pchłami jest naprawdę łatwe, a ich eliminacja może być bardzo uciążliwa, dlatego też powinniśmy zabezpieczać pupila przed niechcianymi i niebezpiecznymi gośćmi. Do najczęściej wybieranych produktom przeciw takim pasożytom zalicza się specjalne obroże, kropelki, szampony, spraye oraz zasypki do legowiska.