Jak ozdobić ścianę panelem?

Jak ozdobić ścianę panelem?

Kiedy wykańczamy wnętrza, szukamy różnych ciekawych rozwiązań. Nie zawsze malowanie farbą, czy nawet ciekawa tapeta wystarczy, by wnętrze wyróżniało się spośród innych, a czasem potrzeba przecież, żeby zaznaczyć unikalność danego wnętrza, choćby dlatego, że jest ono szczególnie ważne. Na przykład gabinet dyrektora, albo reprezentacyjny hall. 

Ściany ozdobione panelami

panele ozdobne na ścianęSzukamy wtedy niecodziennych pomysłów. Jednym z nich może być stosowanie paneli ściennych 3d, czyli trójwymiarowych. Są to elementy wykonane z drewna, gipsu, betonu, czasem pianki poliuretanowej albo płyt MDF a nawet płytek PCV. Przytwierdza się je do pionowych powierzchni wnętrz, czyli do ścian. Kiedy kilka paneli zamontowanych jest obok siebie, razem tworzą wzór przestrzenny i stają się oryginalną dekoracją wnętrza. Dzięki temu, że wybór wielkości, kształtów i kolorów jest bardzo duży, panele ozdobne na ścianę można wykorzystywać w aranżacjach nowoczesnych pomieszczeń biurowych a także w pomieszczeniach prywatnych. Takie panele to rozwiązanie ciekawe wizualnie ale także trwałe, co znajduje potwierdzenie w wypowiedziach producentów, ale także w opiniach użytkowników paneli 3d. Taki sposób dekoracji pomieszczeń stał się hitem w ciągu ostatnich sezonów. Pasują świetnie zwłaszcza do przestrzeni zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz loftowym. Mają ciekawy wygląd, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w montażu.

Wybór odpowiednich paneli nie jest wbrew pozorom łatwy, a to dlatego, że stale pojawiają się nowe modele z nowymi wzorami. Trudno też się zdecydować, który materiał paneli byłby najbardziej odpowiedni do naszego wnętrza. Dlatego dobrze byłoby poznać charakterystyczne cechy różnych grup paneli 3d i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję.