Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

 

Jestem właścicielką prężnie rozwijającego się gabinetu kosmetycznego, w którym moje klientki mogą skorzystać z wielu zabiegów upiększających. Na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularne stały się makijaże permanentne, które pozwalają zaoszczędzić sporo czasu podczas porannej toalety. Makijaże te wykonuje się bowiem za pomocą specjalnego urządzenia, które pod pewnymi względami przypomina nieco maszynkę do tatuowania. Na czym polega ten zabieg i czy jest on bolesny? 

Czy makijaże permanentne są bolesne?

makijaż permanentnyDo wykonywania makijaży permanentnych służy specjalne urządzenie, które charakteryzuje się niezwykle precyzyjną, wąską igłą, której działanie można pod pewnymi względami porównać do działania maszynki do tatuażu. Maszynka dedykowana makijażom permanentnym jest jednak znacznie bardziej delikatna, a ostrze igły nie wnika do najgłębszych warstw skóry, dzięki czemu makijaż ten nie zostanie z nami na całe życie tak jak tatuaż. Makijaż permanentny utrzymuje się zazwyczaj od trzech, do nawet sześciu miesięcy, na przestrzeni czasu stopniowo złuszcza się on wraz z naszą skórą. Czy makijaże permanentne są bolesne? Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas ma bowiem zupełnie inny prób bólu. Osoby nadwrażliwe zawsze mogą jednak skorzystać ze znieczulenia zewnętrznego (do znieczulania służy wówczas specjalny żel, którym smaruje się obszar skóry, na którym wykonywany będzie makijaż). Jakie konkretne makijaże można wykonać za pomocą tego zabiegu? Przede wszystkim makijaż permanentny stosuje się najczęściej na ustach, których kontur zostaje dzięki temu odpowiednio podkreślony. Istnieje jednak również możliwość barwienia koloru warg na całej ich płaszczyźnie. Makijaż tego typu z powodzeniem można również stosować na górnej powiece oka, tuż przy linii rzęs. Powstałe w ten sposób kreski podkreślą nasze oczy, a także zagęszczą linię rzęs, co automatycznie przyciemni oprawę naszego oka. W ostatnim czasie za pomocą makijażu permanentnego dorysowuje się także sztucznie niezwykle modne aktualnie piegi, które utrzymują się na skórze nawet kilka miesięcy.

Cena makijażu permanentnego jest ściśle uzależniona od konkretnej części ciała, która poddana zostanie zabiegowi oraz od ilości wykorzystanego barwnika. Warto przy tym zaznaczyć, że barwnik koloryzujący nie wpływa negatywnie na stan naszej skóry, wraz z biegiem czasu będzie on naturalnie złuszczał się z naszym naskórkiem. Makijaże permanentne można powtarzać, najczęściej kosmetolodzy zalecają wykonanie tego typu makijażu raz w rok, tłumacząc kilkumiesięczną przerwę tym, że delikatna skóra na twarzy powinna mieć czas na to by się zregenerować.