Jakie karmy dla kota są dobre?

Jakie karmy dla kota są dobre?

Wszyscy posiadacze kotów wiedzą, jak ważne jest ich odżywiane. Tylko dobrze odżywiony kot będzie naszym najlepszym towarzyszem, który posiada piękną sierść, zdrowe zęby oraz nie choruje. Dlatego też warto przywiązywać wagę do kupowanych przez nas produktów, by były one zawsze pełnowartościowe i wzbogacone w witaminy i minerały. 

Czym karmić naszego pupila?

karma dla kota canaganKarmy dla zwierząt są zwykle dość wątpliwej jakości. Dlatego też, zanim zakupimy odpowiednią, warto przyjrzeć się jej składowi – aby był odpowiedni, musi znajdować się w nim dużo mięsa, a także witamin. Koty są zwierzętami, które muszą jeść mięso, to drapieżniki. Przykładem dobrej karmy jest karma dla kota canagan – posiada ona bardzo dobry skład. Kot, który żywi się jedzeniem bezwartościowym, jest częściej agresywny, nie może zaspokoić poczucia głodu, dlatego też zdarza mu się polować na różne rzeczy lub zjadać coś, czego nie powinien. Z tego też powodu często wskakuje na blaty kuchenne lub zaczepia nas, byśmy znów go nakarmili. Dobre i pełnowartościowe karmy dostać możemy w wielu sklepach internetowych i zoologicznych. W ofercie tych renomowanych sklepów znajdziemy karmy, jakie zadbają o brzuszki naszych małych pupili. Musimy także pamiętać o odpowiednim rozróżnieniu karm – niektóre z nich przeznaczone są wyłącznie dla młodych osobników, niektóre dla seniorów. To samo tyczy się różnych dolegliwości, które czasem dokuczają kotom. Inną karmę stosujemy w przypadku problemu z nerkami, inną dla osobników zdrowych, a jeszcze inną dla kotków, które posiadają długą sierść, np. persów. Kupując kota z profesjonalnej hodowli, warto zapytać jaką karmą karmione było nasze kociątko, by dostosować się do jego potrzeb. Nie warto jednak kupować karm tanich, ponieważ są one bezwartościowe i mogą naszym pupilom wyrządzić krzywdę. Karmę należy także podawać w określonych porach dnia, by kontrolować głód naszego kociaka. Jednocześnie trzeba pamiętać o wodzie, do której kot powinien mieć bezustanny dostęp. 

Karmienie kota to bardzo ważny element każdego dnia. Jako właściciele dokładamy wszelkich starań, by nasze kocisko było zawsze zadowolone, jednak nie możemy go przekarmiać lub serwować mu dań nieodpowiednich do jego wieku, rasy czy zdrowia. Kupując karmy dla zwierzaków, zawsze należy przeczytać skład.