Jednorazowe fartuchy na sali porodowej

Jednorazowe fartuchy na sali porodowej

Jestem położną. Pracuję głównie na sali porodowej. W moim szpitalu na sali porodowej może przebywać z kobietą rodzina. Jesteśmy zwolennikami porodów rodzinnych. Ważne jest jednak, żeby rodzina w takiej sytuacji przestrzegała standardów bezpieczeństwa. Najwięcej problemów mam zawsze z osobami, które nie chcą zakładać fartuchów jednorazowych. Mam wrażenie, że większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak jest to istotne w kwestii higienicznej i traktuje ten wymóg jako widzimisię szpitala.

Do czego przydają się fartuchy jednorazowe?

fartuch jednorazowyZawsze staram się być miła dla rodziny pacjentki, ponieważ często są to osoby bardzo zestresowane. Tłumaczę, że taki fartuch jednorazowy jest bardzo ważny. Przede wszystkim chroni ubranie przed krwią i innymi płynami, których w miejscu takim jak ten jest pełno. Taki fartuch ma od środka specjalną warstwę nieprzemakalną dzięki czemu nawet w przypadku dużego zalania ubranie pod spodem pozostaje czyste i suche. Dodatkowo takie fartuchy są sterylnie czyste, co nie zawsze można powiedzieć o domowych ubraniach. To, że ktoś dopiero dzisiaj wyjął bluzę czy spodnie z szafki nie znaczy, że na tym ubraniu nie ma różnych drobnoustrojów. Wiele osób mówi, że noszenie takich fartuchów jest niewygodne. Nie jest to prawda. W ten chwili każdy taki fartuch ma swój rozmiar. Można z łatwością dobrać fartuch do osoby. Faktycznie są one dość szerokie i obszerne, ale to właśnie po to, aby nasze ruchy nie były skrępowane i można było się swobodnie poruszać. Poza tym takie fartuchy mają bardzo wygodne wiązanie. W ten sposób zawsze można fartuch mocniej ścisnąć jeśli jest zbyt obszerny. Wszystkie fartuchy posiadają atest, są bezpieczne i praktyczne. Zazwyczaj takie wytłumaczenie pozwala przekonać rodzinę rodzącej do założenia fartuchów. Jeżeli dalej nie chcą tego zrobić niestety, jestem zmuszona wyprosić ich z sali.

Na szczęście zdarza się to rzadko. Większość osób rozumie, że korzystanie z takich fartuchów jednorazowych oprócz tego, że jest konieczne ze względów higienicznych i bezpieczeństwa, zwyczajnie ułatwia komfort pracy. Nie ma ryzyka pobrudzenia i konieczności przebierania. Fartuchy są niezwykle wytrzymałe i trwałe. W niektórych modelach są nawet kieszonki, do których można coś włożyć. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.