Koszt wymiany drzwi zewnętrznych

Koszt wymiany drzwi zewnętrznych

Kiedy przychodzi konieczność wymiany drzwi w domu to zastanawiamy się często ile taka wymiana może kosztować. W domach czy w mieszkaniach drzwi zewnętrzne pełnią bardzo ważną funkcję. Nie tylko wychodzimy nimi i wchodzimy. Zabezpieczają one przede wszystkim nasze domy i mieszkania przez osobami niepożądanymi. Solidne i trwałe drzwi sprawią, że nikt nawet nie będzie myślał o ich sforsowaniu w celu dostania się do środka.

Wymiana drzwi to koszt kilkuset złotych

drzwi zewnętrzne z SiedlecNowe drzwi trzeba kupić i obsadzić w miejsce starych. Zanim obsadzi się nowe drzwi to trzeba zdemontować stare. Nie jest to proste, ale można to zrobić własnymi siłami, dzięki czemu zaoszczędzi się przynajmniej na tym. Najlepiej jednak do całości prac wynająć firmę, która wszystkim zajmie się za nas. Można z całą pewnością założyć, że niewielki odsetek ludzi potrafi samodzielnie obsadzić nowe drzwi zewnętrzne. Najpierw jednak, jak już wspomnieliśmy, trzeba kupić nowe drzwi zewnętrzne z Siedlec. Koszt takich drzwi może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Nie warto jednak oszczędzać na tym zakupie, ponieważ od drzwi zależeć będzie nasze bezpieczeństwo. Przecież drzwi zewnętrzne chronią dom prze nieproszonymi gośćmi. Muszą być solidne i mocne. Muszą być też wyposażone w odpowiednie zamki, których nie będzie się dało rozwiercić czy spiłować. Można więc śmiało przyjąć, że za nowe drzwi zewnętrzne musimy zapłacić przynajmniej dwa tysiące złotych. Do kosztów zakupu nowych drzwi dochodzą jeszcze koszty prac przy ich wymianie. Tutaj wszystko zależy od firmy, na której usługi się zdecydujemy. Możemy liczyć się z kosztami rzędu kilkuset złotych. Możemy też zamówić drzwi u producenta i spróbować u niego wynegocjować gratisową wymianę. Jest to mało prawdopodobne, bo obsadzaniem drzwi dla producentów zajmują się zazwyczaj podwykonawcy.

Kiedy stare drzwi zaczynają się psuć i nie spełniają już swojej roli to przychodzi pora na zakup nowych drzwi. Jest to inwestycja na wiele lat, więc trzeba się liczyć z całkiem sporym wydatkiem. Im lepsze i solidniejsze drzwi tym wyższa cena. Oprócz ceny drzwi trzeba jeszcze zapłacić na obsadzenie ich w futrynach. Chcąc trochę zaoszczędzić na wymianie drzwi można samodzielnie usunąć stare drzwi. Wymianę drzwi można też spróbować wynegocjować do zakupu nowych.