Ława jako część wyposażenia salonu

Ława jako część wyposażenia salonu

Planując rozmieszczenie mebli w salonie, nie tylko wziąć pod uwagę trzeba ich wygodne rozmieszczenie, które nie powinno przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się po pomieszczeniu. Czasami to także konieczność rozplanowania go z myślą o bardzo ograniczonej przestrzeni. Warto więc pomyśleć o meblach, jak ławy rozkładane; które spełniają więcej niż jedną funkcję, pozwalając na uniknięcie zagracenia mieszkania wieloma elementami.

Ławy w małych salonach

ława rozkładana nowoczesnaMyśląc o wyposażeniu mieszkania, trzeba brać pod uwagę bardzo wiele kwestii, między innymi wielofunkcyjność mebli. Jest to konieczne w przypadku niewielkich przestrzeni mieszkaniowych. Jednym z nich może być ława rozkładana nowoczesna alternatywa dla stolika kawowego i stołu jadalnego. W razie potrzeby może też służyć jako biurko, zazwyczaj wyposażona jest także w dodatkową półkę pod blatem, którą można wykorzystać na ułożenie książek lub drobiazgów, które nie posiadały do tej pory własnego miejsca. Decydując się na zakup takiego mebla, eliminuje się potrzebę wygospodarowania dodatkowej przestrzeni na stół jadalny, a nawet biurko. Za pomocą korby można bowiem podnieść blat, a w razie potrzeby także go rozłożyć. Współcześnie produkowane ławy, dostępne są w wielu kolorach i wzorach, które pozwalają na ich dopasowanie do każdego wnętrza. Jest to bardzo istotne dla osób, które stawiają na modny i funkcjonalny wystrój mieszkania.

Ławy rozkładane pozwalają na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca, gdyż nie wymagają wygospodarowywania dodatkowej przestrzeni na, na przykład biurko czy stół jadalny. Dlatego bardzo chętnie wybierają je osoby mieszkające w niewielkich kawalerkach, ceniące funkcjonalność i współczesny design. Meble te produkowane są bowiem w wielu wzorach i kolorach, co pozwala na ich dostosowanie do konkretnego pomieszczenia.