Leczenie uzależnienia od hazardu

Leczenie uzależnienia od hazardu

Dziś gry hazardowe są bardzo popularne. Zaangażowanie się w nie sprawia, że wiele osób traci niestety kontrolę nad swoimi finansami. Każda kolejna okazja do zdobycia dodatkowych pieniędzy czy też odegrania się, stanowi pokusę. W niektórych przypadkach przeradza się to w bardzo poważne uzależnienie.

Jak może pomóc terapia?

terapia uzależnień od hazardu krakówUświadomienie sobie tego, iż ma się problem z hazardem, jest niezwykle trudne. Każda osoba uzależniona wypiera swój problem. Dlatego dużą rolę w tej kwestii odgrywa rodzina oraz najbliżsi znajomi. To oni mogą pokierować kogoś na terapię. W przypadkach ekstremalnych, takie osoby mogą zostać nawet skierowane do ośrodka zamkniętego, w którym mają idealne warunki na wyleczenie się z uzależnienia. Jednak w wielu przypadkach kluczem do sukcesu może okazać się po prostu terapia. Oczywiście taka terapia może przebiegać w różny sposób. Czasem może być to terapia indywidualna. Wówczas osoba uzależniona ma kontakt tylko ze swoim terapeutą, może mu opowiedzieć o swoich odczuciach itp. W początkowej fazie, zazwyczaj korzysta się właśnie z takiego rodzaju terapii. Natomiast im większe widać postępy, tym bardziej terapeuci skłaniają się do terapii grupowej, na której można wzajemnie wymieniać się swoimi myślami. Obecnie praktycznie w każdym mieście odbywa się terapia uzależnień od hazardu Kraków ma na swoim terenie wielu dobrych terapeutów, podobnie jak inne miasta. Szukając pomocy warto zwracać uwagę właśnie na terapię, która jest pierwszym krokiem do wyjścia z uzależnienia.

Pójście na terapię jest dla osoby uzależnionej zazwyczaj bardzo trudnym krokiem. Trzeba bowiem zmobilizować się, ale przede wszystkim przełamać. Nie jest łatwo opowiadać o swoich problemach. Jednak to najszybszy sposób na uporanie się z uzależnieniem.