Modne sufity napinane

Modne sufity napinane

 

Sufit napinany jest bardzo rozsądną propozycją dla wszystkich, którzy cenią piękno pod każdą postacią. Nie ważne czy ktoś jest tradycjonalistą czy też jest zwolennikiem nieco szalonych rozwiązań. Inwestycja w sufit napinany to strzał w dziesiątkę ponieważ jest to rozwiązanie bardzo efektowne i trwałe. W przeciwieństwie do tradycyjnych technologii montaż sufitów napinanych jest czysty i bardzo szybki co jest tylko jedną z zalet tej metody.

Rodzaje sufitów napinanych

sufit podświetlanyKażdy kto zdecyduje się na montaż sufitu napinanego może liczyć na bogate wzornictwo i doradztwo ze strony producenta w zakresie wyboru najodpowiedniejszego modelu i stylistyki. Obserwując rozwój branży sufitów napinanych w Polsce można wyciągnąć tylko jeden wniosek, że zainteresowanie sufitami napinanymi rośnie bardzo szybko. W każdym niemal zakątku kraju funkcjonuje firma produkująca sufity napinane. Bardzo cieszy fakt, że ich produkcja jest oparta o bardzo dobre materiały co daje gwarancję najwyższej jakości proponowanych usług. Sufity napinane wytwarza się z elastycznych powłok wykonanych z PVC, tkanin poliestrowych oraz tkanin satynowych. Aby utworzyć powłokę sufitową powłoki napina się na specjalnych stelażach mocowanych do ścian. Jak już wspomniano montaż odbywa się bardzo szybko beż konieczności wykluczania pomieszczenia z użytkowania. Wystarczy kilka godzin w zależności od stopnia skomplikowania projektu aby w sposób bezpyłowy wykonać całkowity montaż. Do sufitów napinanych dedykowane jest specjalistyczne oświetlenie ledowe i światłowody, które dopełniają pełnej efektowności sufitu. Połączenie oświetlenia z powłokami sufitowymi sprawia, że sufit podświetlany wygląda znakomicie. Jeżeli komuś się wydaje,że sufit napinany musi być płaski to nic bardziej mylnego. Bardzo ciekawe są wzory złożone z więcej niż jednej warstwy gdzie występują perforacje i jeżeli do takich koncepcji dodamy oświetlenie otrzymamy naprawdę niebywały efekt. Jednym słowem sufit napinany może przypominać tradycyjny ale może przybierać bardzo szalone formy.

Ogromną zaletą sufitów napinanych jest możliwość tworzenia niemal dowolnych wzorów dopasowanych do wizji klienta. Bardzo ważna jest trwałość sufitów napinanych gdyż są one bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Są również niepalne co dla względów bezpieczeństwa ma kolosalne znaczenie. Więcej informacji o tym produkcie znajdziemy na stronach internetowych producentów.