Najpopularniejsze rodzaje ogrodzeń

Najpopularniejsze rodzaje ogrodzeń

Ogrodzenie jest jednym z ważniejszych elementów naszego domu, który wpływa bezpośrednio na nasze poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też, dobierając rodzaj ogrodzenia nie można zwracać uwagi tylko na jego wygląd, ale również solidność. Istotną część ogrodzenia pełni również brama wjazdowa, której wygląd należy dopasować do wyglądu całego ogrodzenia i naszych preferencji.

Jakie ogrodzenie wybrać?

kraty - producent krajowyJeszcze kilka lat temu, wybór rodzaju ogrodzenia, szczególnie w mniejszych miejscowościach nie był problemem zaprzątającym komuś głowę. Zazwyczaj korzystano z ogrodzeń siatkowych, polegających na osadzaniu betonowych słupów, na który mocowano i naprężano druciane siatki. Główną zaleta tego typu ogrodzenia była jednak jedynie cena, sam zaś wygląd i wytrzymałość pozostawiały wiele do życzenia. Wraz ze wzrostem poziomu życia wzrosła tez potrzeba wyróżniania się pośród innych i zwiększenia solidności ogrodzeń. Zaczęto stosować ogrodzenia wykonane z metalu, powróciły te wykonane z drewna, a nawet szkła czy marmury. Postawiło to jednak przed kolejnym problemem, jakim był wybór odpowiedniej bramy. Wraz ze wzrostem postępu technicznego dużą popularnością zaczęły cieszyć się bramy zdalnie otwierane, miały jednak taką wadę, że zamknięte kompletnie przysłaniały widok, uniemożliwiając sprawdzenie, kto stoi po drugiej stronie furtki. Z tego też względu do łask powróciły bramy wykonane z krat, które ułatwiają podgląd tego, co dzieje się po drugiej stronie ogrodzenia. Jeżeli jednak chcemy zakupić bramę wykonaną z krat, wybierajmy te zakupione u doświadczonych producentów. Sposób montażu i zespawania poszczególnych jej elementów wpływa bowiem bezpośrednio na wytrzymałość kraty – producent krajowy będzie miał do zaoferowania najsolidniejsze rozwiązania tego typu i to w niskich cenach. Oczywiście kraty również mogą być wyposażone w system zdalnego otwierania i zamykania, jak również automatycznego, gdzie czujnik reaguje na zbliżający się do podjazdu samochód.

Taki typ bramy pasuje do wszystkich rodzajów ogrodzeń, także tych bogato zdobionych i co najważniejsze w żaden sposób nie odwraca od niego uwagi, tak jak w przypadku bram jednolitych. Obecnie, nietasowanie tego typu bram jest coraz popularniejsze, nie tylko w przypadku osób prywatnych, ale również firm.