Nasiona marihuany a ich legalność w Polsce

Nasiona marihuany a ich legalność w Polsce

Każdy z nas bardzo dobrze wie, że marihuany jest rośliną zakazana. W Polsce, w większości państw Europy oprócz Holandii i Czech, marihuana jest ścigana przez organy państwowe A za jej posiadanie i handel grozi nawet kara pozbawienia wolności. Sytuacja jednak jest zupełnie odmienna w przypadku nasion marihuany. Mało osób wie, że samo posiadanie nasion marihuany jest całkowicie legalne A co więcej, wykorzystać je można na kilka ciekawych sposobów. 

Jak korzystać z nasion marihuany?

nasiona marihuany legalnePamiętać jednak musimy, że uprawa nasion marihuany wiąże się z plonami w postaci rośliny marihuany A więc jest to surowo zabronione. Nasiona za to możemy wykorzystać w kilka innych sposobów, które są legalne. Pierwszym legalnym sposobem wykorzystania nasion jest ich kolekcjonerstwo. Jest to najczęściej wybierany sposób. Nasiona marihuany legalne w celach kolekcjonerskich zakupić można w specjalistycznych sklepach stacjonarnych oraz w sklepach internetowych. Ceny w sklepach stacjonarnych będą nieco wyższe, jednak możemy spodziewać się cennych porad od sprzedawców w sklepach. Większość z nich sama zajmuje się kolekcjonowaniem nasion w wolnym czasie. Przy zamówieniach online przez Internet zdecydowanie lepiej kupować ilości hurtowe, ponieważ oprócz zniesienia kosztów wysyłki, sprzedający często oferują kupującym ciekawe rabaty i zniżki. Drugim sposobem legalnego wykorzystania nasion marihuany jest ich palenia jako kadzidełka. Oprócz przyjemnego i delikatnego zapachu , wiele osób twierdzi, że po kilku minutowym wdychaniu dymu z palonych nasion, odczuwają znaczna poprawa nastroju, nie jest to jednak potwierdzone naukowo. Trzecim i ostatnim sposobem jest wykorzystanie nasion w celach konsumpcyjnych. Zazwyczaj dodawane jest do dań i napojów w postaci przypraw i dodatków. 

Warto dodać, że nasiona posiadają wiele właściwości leczniczych. Głównymi są: szereg niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu aminokwasów oraz pozytywnie wpływające na układ pokarmowy człowieka kwasy b3 i b6. Oprócz tego wiele osób twierdzi, że nasiona działają antydepresyjne, przeciwlękowe A nawet przeciwgrzybiczo. Właśnie dlatego nasiona znajdują uznanie na całym świecie. Popyt na ten produkt stale rośnie, coraz więcej osób zaczyna się do nich przekonywać. Są to w większości młodzi ludzi, jednak starsi również zaczynają doceniać wartość nasion marihuany .