Niezbędnik fanki paznokci żelowych

Niezbędnik fanki paznokci żelowych

Jest wiele ciekawych metod na stylizację paznokci. Mogą to być paznokcie akrylowe, hybrydowe albo manicure japoński. Oczywiście metod jest o wiele więcej, ale jedną z ciekawszych będą paznokcie żelowe. Są one tak samo popularne jak paznokcie hybrydowe i również można je ze spokojem wykonywać w domu. Należy mieć do tego jedynie kilka ważnych rzeczy, które pozwolą nam na wykonanie perfekcyjnych paznokci. Jakie akcesoria potrzebujemy?

Elementy potrzebne do wykonania paznokci żelowych

paznokcie żelowe akcesoriaKiedy chcemy samodzielnie zadbać o nasze paznokcie szukamy interesujących nas metod do wykonywania tego typu zabiegu. Zainteresowały nas paznokcie żelowe akcesoria do nich potrzebne nie są jednak zbytnio obszerne, więc postanawiamy się z nimi zapoznać. Przede wszystkim w pierwszym etapie potrzebne będą nam cążki do wycinania skórek, pilniki o różnej gradacji do wydobycia pięknego kształtu paznokcia oraz blok polerski do zmatowienia płytki paznokciowej. Są to elementy niezbędne do przygotowania do kolejnych etapów. Następnie możemy zakupić primer kwasowy lub bezkwasowy, który to pomoże nam z odtłuszczeniem płytki i przedłużeniem wytrzymałości żeli. I przechodzimy do głównych elementów, czyli formy do żeli, na którą to będziemy nakładać żel w przypadku, gdy chcemy paznokcie przedłużyć. Dalej ważnym elementem jest lampa UV do utwardzania żeli oraz same żele w interesujących nas kolorach. Aby żel łatwo się nakładało należy mieć pędzelki o wybranej przez nas grubości. Dodatkowymi, ale ważnymi elementami, będą waciki bezpyłowe, które nie zostawią nam kawałków waty w żelu oraz cleaner do zmywania warstwy dyspersyjnej, aczkolwiek ta warstwę można zmyć również alkoholem. Kiedy już wykonamy nasze paznokcie razem z pomocą szerokiego spectrum poradników w internecie warto dłonie porządnie nasmarować kremem i użyć oliwki do skórek. 

Wykonywanie paznokci żelowych w domowym zaciszu wymaga odrobiny więcej czasu, aby nasze paznokcie były jak najbardziej poprawnie wykonane. Mimo to możemy potem nosić je przez dosyć długi czas, co daje nam komfort w momencie, gdy jesteśmy osobami z wieloma zajęciami. Akcesoria potrzebne do wykonania paznokci ta metoda również są bardzo łatwe w zakupieniu i używaniu, więc nie musimy martwić się o to, iż czegoś nam zabraknie.