Nowoczesna kamera samochodowa

Nowoczesna kamera samochodowa

Na drodze zdarzały się różne sytuacje, a nieuczciwych kierowców nie brakowało. Często zdarzały się sytuacje w których takowi, widząc drogi sportowy samochód, próbowali zrzucić winę za powstały wypadek właśnie na drugiego kierowcę, w nadziei na szybki zysk z ubezpieczenia. Niestety, często zdarzało się iż taki proceder uchodził im na sucho, jak wielokrotnie wspominali koledzy z ekipy z którą jeździłem.

Kamera wewnętrzna do samochodu sportowego

dobra kamera do samochodu - cenaPo niedawnym wypadku, który skończył się bardzo nieprzyjemnym postępowaniem, zdecydowaliśmy się w końcu wyposażyć w sprzęt do rejestracji obrazu jazdy. Kamery samochodowe były przez nas używane od jakiegoś czasu, aczkolwiek głównie do nagrywania wyścigu czy trasy terenowej, i były głównie do tego celu przeznaczone. Kamery drogowe, za to, pozwalały nie tylko na zapis obrazu z samej jazdy, ale również rejestrację prędkości pojazdu oraz jego położenie, w przypadku gdy kamera sprzężona była z nawigacją samochodową. Jako że nie były to urządzenia bardzo drogie, do każdego naszego pojazdu mogła zostać założona dobra kamera do samochodu – cena takiego urządzenia zazwyczaj nie przekraczała kosztów porządnej nawigacji, więc nawet najmniej zasobni kierowcy mogli się w takową zaopatrzyć. Samochodowe kamery były w sprzedaży we wielu odmianach i mogły być montowane zarówno na pulpicie, desce rozdzielczej, jak również na suficie czy nawet na samym lusterku wewnętrznym. Istniały nawet modele które były zamontowane w samym lusterku, będąc urządzeniami niewidocznymi na pierwszy rzut oka, choć takie kamery stosowane były głównie w radiowozach. Na szczęście, nie było żadnego ograniczenia co do rodzaju używanej kamery, a wszystkie modele mogły być wykorzystywane w dowolnym modelu pojazdu dzięki możliwości podłączenia do gniazdka samochodowego, zapewniającego zasilanie, lub pozwalającego naładować baterię urządzenia.

Specyfikacje różniły się w zależności od modelu, aczkolwiek wszystkie kamery mogły działać przez przeszło dwanaście godzin nieprzerwanie, a niektóre modele posiadały również oprogramowanie wyłączające nagrywanie obrazu automatycznie podczas postoju. Nagranie z trasy mogło być odtworzone na samej kamerze, jeśli posiadała ona wbudowany monitor, lub wygodnie na komputerze przenośnym.