Nowoczesny rozrzutnik inwestycją na lata

Nowoczesny rozrzutnik inwestycją na lata

Korzystanie z nawozu naturalnego przynosi wiele korzyści. Dostarcza glebie wartościowych substancji odżywczych niezbędnych dla prawidłowego wzrostu roślin, a co za tym idzie, dobrych plonów. Obornik pozwala na zmniejszenie użycia nawozów sztucznych oraz zazwyczaj jest po prostu darmowym nawozem, będącym produktem ubocznym hodowli zwierząt. Decydując się na nawożenie naturalne, należy zakupić odpowiedni rozrzutnik.

Rozrzutniki jednoosiowe dobrym wyborem

nowoczesny rozrzutnik do obornika jednoosiowyWybierając maszynę można się zgubić wśród dużej liczby modeli i typów urządzeń. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na trzy zagadnienia. Po pierwsze, najistotniejszym parametrem rozrzutników jest ich ładowność – należy ją dobrać stosownie do liczby hektarów uprawianego gruntu. Maszyna o dużej pojemności jest po prostu zbędnym wydatkiem w przypadku, gdy nawozimy niewielką powierzchnię. Kolejnym istotnym elementem są adaptery, czyli wały odpowiedzialne za rozrzucanie nawozu. Adaptery mogą mieć kilka walców ułożonych poziomo lub pionowo – należy zwrócić na to uwagę gdyż zależnie od naszych potrzeb przydatna okaże się inna konfiguracja. Trzecim zagadnieniem jest budowa podwozia. Można znaleźć rozrzutniki jednoosiowe lub wieloosiowe sztywne oraz z osią skrętną. Rozrzutnik jednoosiowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem ze względu na właściwości jezdne na polu – w przypadku jednej osi można zastosować bardzo duże koła, co przekłada się na większą powierzchnię styku z ziemią i w konsekwencji na mniejsze ryzyko zakopania w gruncie. Konstrukcje jednoosiowe są także najbardziej zwrotnymi rozrzutnikami. Ze względu na stosunkowo prostą budowę, jest to tańsze rozwiązanie niż np. rozrzutniki z podwoziem typu tandem. Mając na uwadze długie lata pracy, warto skłonić się ku nowym konstrukcjom. Jeśli interesuje nas nowoczesny rozrzutnik do obornika jednoosiowy układ z pewnością będzie dobrą i jednocześnie ekonomiczną opcją.

Rynek urządzeń rolniczych jest obecnie bardzo rozwinięty, pełny nowinek technologicznych. Maszyny rolnicze przestają być topornymi urządzeniami, zmieniając się w nowoczesne urządzenia. Poszukując odpowiedniego rozrzutnika do nawozu naturalnego należy zwrócić uwagę na wykonanie i odpowiednią konstrukcję. Rozrzutniki jednoosiowe są dobrym wyborem, gwarantującym działanie przez wiele lat.

Close Menu