Nowoczesny sprzęt elektroniczny od Garmina

Nowoczesny sprzęt elektroniczny od Garmina

 

Ze sprzętem od Garmina spotkałem się już na początku szkolenia na licencję pilota komercyjnego. Garmin był bowiem producentem wszystkich urządzeń nawigacyjnych do obsługiwanych przez nas samolotów komercyjnych, więc cała kadra pilotów mogła śmiało powiedzieć iż ma duże doświadczenie z owym producentem. Owo doświadczenie było na tyle dobre, iż wielu z nas zaopatrywało się prywatnie w sprzęt elektroniczny właśnie od Garmina.

Urządzenia elektroniczne od Garmina

garmin sklepGarmin produkował bardzo wiele rodzajów sprzętu elektronicznego. Oprócz najbardziej znanych nawigacji samochodowych, oraz urządzeń nawigacji lotniczej, w ofercie firmy można było zobaczyć również zegarki sportowe i liczniki, czy nawet telefony przeznaczone do użytku na miejscu pracy. Mimo przystępnych cen, sprzęt Garmina posiadał bardzo satysfakcjonującą jakość, i w każdym przypadku ten sam prosty interfejs, przyjazny użytkownikom nieszczególnie lubiącym rozbudowane aplikacje na urządzeniach. Czasem zdarzało się jednak, iż zamiast oryginalnych urządzeń trafiały się kopie o wątpliwej jakości czy mniejszej funkcjonalności, oznaczone jako sprzęt firmowy. Najlepszym rozwiązaniem było więc zaopatrywanie się w urządzenia w autoryzowanym sklepie, mającym w ofercie wyłącznie oryginalny sprzęt z certyfikatami jakości, jakie wystawiał Garmin sklep posiadający status oficjalnego sprzedawcy firmowego zamawiał bowiem urządzenia prosto z magazynów producenta, dlatego też do sprzedaży trafiały wyłącznie nowe, oryginalne urządzenia. Sklepy autoryzowane działały również jako punkt serwisu, i mimo iż sprzęt od Garmina rzadko zawodził czy ulegał uszkodzeniom, można było w nich składać dowolne reklamacje, lub oddawać urządzenia do serwisu, zamiast poświęcać czas na wysyłkę sprzętu do magazynów producenta w celu wymiany czy naprawy.

W sklepach można było również nieodpłatnie zaktualizować oprogramowanie do urządzeń, co było o tyle przydatną możliwością, iż bardzo wiele urządzeń mobilnych od Garmina mogło zostać sparowanymi tak, by mogły one dzielić wszelkie dane czy odczyty w trakcie pracy. Nieaktualne oprogramowanie na którymkolwiek urządzeniu zaburzało pracę, więc dla osób niezaznajomionych z obsługą komputerów oraz aktualizacją sprzętu, możliwość wymiany oprogramowania była szczególnie atrakcyjna.