Ocieplanie przy użyciu pianki PUR

Ocieplanie przy użyciu pianki PUR

Mnóstwo osób w swoich domach zmaga się z takim problemem, że posiadają oni bardzo wydajny system grzewczy, który stale w zimie pracuje na maksymalnych obrotach ale jednak nie odczuwa się za bardzo efektów jego pracy. W takim wypadku rozwiązanie jest w zasadzie jedno. Musimy sprawdzić czy posiadamy odpowiednio szczelną warstwę termoizolacyjną.

Nowoczesne metody ocieplania domów

ocieplanie pianka poliuretanowaNie od dziś wiadomo, że najwięcej ciepła z wnętrza budynku traci się poprzez jego górne partie. Nawet jeśli stworzymy nowoczesny, piękny dom i ocieplimy ściany najgrubszym styropianem to często okazuje się, że ciepło z naszego domu i tak ucieka poprzez nieodpowiednio izolowane poddasze czy stropy. Ostatnimi czasy zaczęto nieco bardziej przykładać się do spraw związanych z izolacją termiczną. Na szczególnie dużą uwagę zaczynają zasługiwać izolacje natryskowe. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest ocieplanie pianka poliuretanowa okazuje się doskonałym materiałem jaki możemy do takiego ocieplania wykorzystać. Izolacje termiczne przy użyciu tej pianki są swego rodzaju nowością. Jeszcze do niedawna dość rzadko mówiło się o tej metodzie a obecnie firmy zajmujące się tworzeniem takich termoizolacji mają pełne ręce roboty. Izolacje pianką poliuretanową mogą być stosowane zarówno do powierzchni poziomych jak i pionowych. Możemy więc taką pianką z powodzeniem ocieplać również ściany naszego budynku a już nie tylko podłogi na poddaszach tak jak miało to miejsce do niedawna.

Izolacje natryskowe pianką poliuretanową z każdym kolejnym dniem zyskują coraz większą popularność. Nie ma w tym w zasadzie niczego dziwnego. Pianka poliuretanowa jest bowiem materiałem, który przejawia o wiele lepsze właściwości niż styropian. Dodatkowo nakłada się ją bardzo szybko i jest niezwykle lekka. Możemy więc używać jej również w domach szkieletowych.