Odbojnice stosowane w przemyśle

Odbojnice stosowane w przemyśle

W dużych halach magazynowych stosowane są specjalne elementy ochraniające budynek z zewnątrz i wewnątrz. Pod magazyny najczęściej podjeżdżają duże ciężarówki, które często powodują uszkodzenia elewacji i brak wjazdowych.

Rodzaje odbojnic przemysłowych

odbojnice przemysłoweW zależności od rodzaju branży, stosuje się różne rodzaje elementów ochronnych. Na przykład w magazynie do którego wjeżdżają ciężarówki z ładunkiem, muszą mieć zabezpieczenia zawieszone na odpowiedniej wysokości, gdyż bywają samochody wyższe niż standardowe i mogą spowodować uszkodzenia sufitu, lub lam. Odbojnice przemysłowe są kierowane do każdej branży, gdyż mogą one być wykonane z metalu, plastiku, gumy, a także aluminium. W magazynach, w których pracownicy rozładowują i załadowują towar wózkami widłowymi, niezbędne są odbojnice liniowe, które wyznaczają granice drogi, którą mogą się przemieszczać wózki. Na zakrętach szczególnie łatwo o uszkodzenia, dlatego w tych miejscach  rogi budynku, czy regałów z towarem, powinny być zabezpieczone odbojnicami narożnymi. Są one wykonane ze stalowych rurek o wysokości około trzydziestu – czterdziestu centymetrów. Takie zabezpieczenie skutecznie zatrzyma wózek widłowy przed uderzeniem w ścianę. Odbojnice słupkowe są stawiane najczęściej przed bramą wjazdową, a odbojnice techniczne są stosowane w celu wydzielenia terenu do poruszania się dla pieszych, albo często możemy je spotkać na różnego rodzaju parkingach. Większość modeli odbojnic są montowane do podłogi specjalnymi kotwami, które zwiększają ich stabilność.

Odbojnice muszą być wytrzymałe, szczególnie te, które mają chronić przed uderzeniami pojazdów. Każdy rodzaj odbojnic ma nieco inne przeznaczenie i też dlatego są wykonane z różnych materiałów. Możemy je kupić w specjalistycznych sklepach z wyposażeniem przemysłowym.