Opakowania z plastiku

Opakowania z plastiku

Jeżeli idziemy do sklepu na zakupy, to musimy mieć ze sobą jaką torebkę, do której je schowamy. Jeżeli kupujemy produkty spożywcze, to też muszą być w coś zapakowane i najczęściej są to woreczki, albo pojemniki plastikowe.

Zastosowanie plastikowych opakowań

opakowania plastikoweTworzywo sztuczne wykorzystywane do produkcji opakowań stosowanych w żywności, jest specjalnie przebadane pod tym kątem, aby nie wchodziło w reakcję z pożywieniem. Najczęściej są to przeźroczyste pojemniki składające się ze spodu i pokrywki. Opakowania plastikowe są stosowane przez producentów żywności w celu segregowania i odważania konkretnej porcji, gdyż małe gramatury produktów szybciej się sprzedają. Możemy spotkać pomidorki koktajlowe, sałatę, czy marchewki zapakowane w takie pojemniki. Z tego typu opakowań korzystaj też gastronomie i restauracje serwujące jedzenie na wynos. Także bary samoobsługowe oferują pakowanie wybranych dań do specjalnych pudełek z przegródkami na różne produkty. Plastik dobrze się też sprawdza w pakowaniu wyrobów cukierniczych, dlatego mnóstwo cukierni pakuje ciastka i torty do takich pojemników. Są one lekkie i wytrzymałe, a zamknięcie powoduje, że bezpiecznie doniesiemy zawartość do domu. Opakowania z plastiku mogą też mieć zgoła inne przeznaczenie. Przydadzą się też w kuchni, czy łazience. Są one wykonane z grubszego plastiku i posiadają szczelne zamknięcia, dzięki czemu można w nich przechowywać mąkę, cukier, kasze, czy makarony. W łazience sprawdzą się jako pojemnik na waciki, czy płatki kosmetyczne.

Jak widać plastik możemy znaleźć w wielu branżach i może pełnić różne funkcje. Opakowania z plastiku są wykorzystywane przez firmy cateringowe, które oferują tak zwaną dietę pudełkową. Alternatywą dla takich pojemników, mogą być opakowanie kartonowe.