Parametry naświetlaczy LED-owych

Parametry naświetlaczy LED-owych

W przemyśle zachodzi potrzeba wykorzystania nowoczesnych oraz sprawdzonych rozwiązań. Dotyczy to w szczególności prawidłowego oświetlenia przestrzeni, w której przebywać mogą ludzie. Oprócz tradycyjnego oświetlenie często stosowane są dodatkowe oprawy, które mają na celu oświetlenie konkretnej przestrzeni zgodnie z wymogami. Jest to czasami potrzebne w miejscu wykonywania precyzyjnych prac lub różnego typu napraw.

Technologia diod LED w oprawach świetlnych

naświetlacz ledowy 100wW większości przypadków wykorzystuje się obecnie oświetlenie bazujące na diodach elektroluminescencyjnych. Przykładem takiego rozwiązania może być chociażby naświetlacz ledowy 100w, który bardzo często stosowany jest w przemyśle. Diody LED mają bardzo dobre parametry, które umożliwiają wykorzystanie ich w różnych aplikacjach. Przede wszystkim charakteryzują się one niskim poborem mocy przy jednoczesnej dużej skuteczności świetlnej. Oprócz tego oprawy bazujące na diodach LED są bardzo trwałe pod kątem uszkodzeń mechanicznych. Parametrem potwierdzającym wytrzymałość mechaniczną jest klasa odporności na udar. Cechują się one również wysoką niezawodnością co jest wymagane w przemyśle. Podczas wyboru odpowiedniego naświetlacza warto wziąć pod uwagę takie parametry jak: temperatura barwowa, wcześniej wspomniany strumień świetlny, współczynnik oddawania barw, kąt świecenia, klasę ochronności, posiadane certyfikaty i atesty czy stopień ochrony obudowy.

Oprócz wspomnianego przemysłu naświetlacze LED stosowane są również w: parkingach i przejściach podziemnych, garażach, strefach publicznych, elewacjach budynków, terenach budowy i tym podobnych. Jak widać obszar zastosowania tego typu produktów jest całkiem spory. Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór rozwiązań co sprawia, że użytkownik może bardzo precyzyjnie dobrać konkretny produkt według swoich potrzeb.