Parawan jako dekoracja mieszkania

Parawan jako dekoracja mieszkania

W małych mieszkaniach oraz dużych, ale z małą ilością wielkich pokoi, często spotykanych w loftach i kamienicach, występuje problem oddzielenia przestrzeni. Oczywiście, można byłoby dodać ściankę działową, ale kto chce robić remont. Poza tym nie zawsze jest to możliwe. Prostym, szybkim i dużo tańszym rozwiązaniem jest zamontowanie parawanu, który odgrodzi nam pomieszczenia i wydzieli nowe, zwiększając znacznie funkcjonalność mieszkania.

Parawan dekoracyjny w mieszkaniu

parawany dekoracyjneTaki parawan nie tylko pełni rolę funkcjonalną, pozwalając na stworzenie oddzielnej przestrzeni dla rodzeństwa czy małego dziecka, ale także rolę dekoracyjną. Takie parawany, zrobione z drewna, wyglądają bardzo ładnie i uzupełniają przestrzeń mieszkania. W małych mieszkaniach często jest problem. W przykładowej kawalerce, małżeństwo może stworzyć sobie sypialnię, po prostu stawiając parawan. Tak samo można wyznaczyć mały pokój dla dziecka, dzięki czemu już nie będzie dochodziło do niego światło, gdy wieczorem pójdzie spać, a my jeszcze chcemy poprzebywać w salonie w normalnych warunkach, a nie w ciemnościach, chodząc na palcach, żeby tylko nie obudzić brzdąca. Tak samo problem występuje w dużych mieszkaniach, gdzie pokoje są wielkie, ale na siedemdziesięciu metrach potrafią być tylko dwa. Łatwo po prostu je odgrodzić parawanem i dać rodzeństwu trochę odetchnąć, lub oddzielić właśnie sypialnię, czy zakryć aneks kuchenny, żeby goście nie widzieli brudnych naczyń i śladów gotowania. Parawany dekoracyjne nie tylko spełniają te wszystkie role praktyczne, ale też ładnie wyglądają i pozwalają nadać mieszkaniu odrębny, indywidualny charakter, ponieważ oprócz klasycznych, drewnianych, można zamówić takie z nadrukiem. Synek może mieć pokój za wielkim samochodem, a córka za ścianką z kucykami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sypialnię odgradzała piękna panorama Paryża. Parawany można zamawiać w standardowych wymiarach lub w dowolnych, jakie chcemy, na zamówienie. Pozwala to na naprawdę dobre zagospodarowanie naszych obecnie niewykorzystanych przestrzeni w mieszkaniu.

Okazuje się, że niezależnie od tego, czy mamy małe mieszkanie, czy duże, jesteśmy w dwójkę czy mamy dziecko, dwójkę czy nawet więcej, parawan potrafi się naprawdę przydać. Zwiększa niezwykle funkcjonalność mieszkania i pozwala wyodrębnić dodatkowy pokój, o którym marzyliście, bez konieczności przeprowadzki do nieznanej okolicy i za większe pieniądze, wykonywania kolejnego remontu i wielkich stresów z tym związanych. Parawan można kupić szybko i dostosować go do własnych potrzeb, dając sobie lub dzieciom dodatkową przestrzeń.