Piłkochwyty z polipropylenu

Piłkochwyty z polipropylenu

W roku dwa tysiące dwunastym, z okazji mistrzostw europy organizowanych między innymi w Polsce, na terenie całego wybudowano bardzo dużo orlików. Większość z nich została zbudowana w mieście, gdzie ruch na ulicach jest bardzo duży. Piłka wypadająca poza obręb boiska wprost na ruchliwą ulicę może spowodować bardzo duże zagrożenie. Właśnie dlatego każde z tych boisk musiało zostać ogrodzone bardzo wysokimi siatkami, które zapobiegają wypadaniu piłki poza teren boiska. Dzięki temu gra na takim boisku jest dużo bezpieczniejsza dla wszystkich.

Piłkochwyty do boisk ze sztuczną murawą

piłkochwytKażdy z nas zna powiedzenie o tym, że sport to zdrowie. Oczywiście jest to powiedzenie zgodne z prawdą, z tym że sport musi być uprawiany w odpowiednich warunkach. Piłkochwyty są niezbędne na każdym boisku, które znajduje się tam, gdzie piłka wylatująca z niego mogłaby narobić szkód. Piłkochwyt to tak naprawdę bardzo wysokie ogrodzenie, które zapobiega wypadaniu piłki z obrębu boiska. Najwyższy piłkochwyt jest ustawiany zawsze poza bramkami. Jest to spowodowane tym, że właśnie tam piłka najczęściej wypada z pola gry i leci bardzo daleko. Taki piłkochwyt to nie tylko bezpieczeństwo, ale też wygoda. Każda piłka wykopana z boiska zatrzymuje się na siatce, więc nie musimy daleko za nią chodzić. Siatka przeznaczona na piłkochwyty wykonana jest z polipropylenu. Polipropylen jest materiałem bardzo wytrzymałym, więc świetnie znosi uderzenia piłki. Jest odporny także na niekorzystne warunki atmosferyczne, dzięki temu raz rozwieszony piłkochwyt nie musi być zdejmowany na zimę. Zaoszczędza to nam mnóstwo czasu, ponieważ rozwieszenie takiej siatki nie należy do najłatwiejszych zadań, a poza tym możemy dzięki temu korzystać z boiska przez cały, okrągły rok.

Samą siatkę do piłkochwytu możemy dość tanio kupić przez internet. Bez większych problemów znajdziemy aukcje, gdzie znajdziemy dobrej jakości siatkę za niską cenę. Dobra cena za tego typu siatkę, to około siedmiu złotych za metr kwadratowy. Najpopularniejszym rodzajem są siatki z oczkami o wymiarach dwanaście na dwanaście centymetrów. Są one najpopularniejsze, a także najbardziej uniwersalne, ponieważ będą sobie świetnie radzić z zatrzymywaniem piłki różnych rozmiarów. Nie ma takiej możliwości, aby piłka przeszła przez siatkę.