Po co stosować kosmetyki dla koni?

Po co stosować kosmetyki dla koni?

Na rynku jest dostępna ogromna gama kosmetyków do koni jest. Można znaleźć szampony, odżywki, preparaty zwiększające blask na grzbiet i ogon, maści rozluźniające, chłodzące, rozgrzewające, oleje i maści do kopyt. Nie każdy koń potrzebuje tego wszystkiego, dla wielu jednak jest to konieczne. Konie przez zawodami są odpowiednio pielęgnowane, aby zwiększyć ich atrakcyjność wizualną. Często zaplatane są warkocze z ich grzyw oraz robione inne fryzury.

Jakich kosmetyków dla koni warto używać?

kosmetyki dla koniaNajpopularniejszym kosmetykiem dla koni jest szampon do mycia. Zanim jednak się go użyje, warto upewnić się że grzywa i ogon konia są rozplątane i gotowe do oczyszczenia Warto najpierw namoczyć sierść konia uważając, aby woda nie dostała się do oczu oraz nosa. Gdy koń jest gotowy, można zacząć mycie go szamponem. Należy pamiętać, aby robić to sprawnie i nie pozostawiać preparatu na skórze dłużej niż to konieczne. Następnie koń powinien być dokładnie spłukany. Następnie można użyć odżywki do końskiej grzywy oraz ogona. Kosmetyki dla konia pomagają utrzymać go w czystości. Przykładem kosmetyku dla konia, który jest bardzo powszechny jest olejek. Łatwe wchłanianie oleju końskiego pozwala użytkownikom czuć się komfortowo i czysto, nie pozostawiając tłustego uczucia na skórze. Olej koński stosowany jest w celu poprawy elastyczności skóry, zmarszczek, oparzeń słonecznych i egzemy. Utrzymuje również nawilżenie skóry i wyrównuje jej napięcie. Dobry olejek koński nie powinien zawierać żadnych dodatków oraz nie może mieć zapachu. Preparaty do końskich kopyt ukrywają małe, bezproblemowe, ale brzydkie pęknięcia i niedoskonałości w ścianie kopyta. Są łatwe do nakładania, a przy tym chronią kopyta od dostaniem się drobnoustrojów. Środki do odżywiania kopyt, które zawierają smołę, olejki i oleje sosnowe zwykle pozostają płynne po ich zastosowaniu i szybko rozkładają się w kontakcie z otoczeniem.

Odpowiednie kosmetyki pozwolą utrzymać w czystości konia oraz zapewnią odpowiedni blask jego futra. Dzięki temu koń na zawodach będzie reprezentować się odpowiednio i na pewno zwróci uwagę innych osób swoim wyglądem. Kosmetyki dla koni chronią oraz zapobiegają niektórym chorobom skóry. Warto świadomie wybierać oraz stosować preparaty dla koni aby w pełni cieszyć się z ich efektów.

Close Menu