Potrzebowałam odzyskać odszkodowanie z polisy

Potrzebowałam odzyskać odszkodowanie z polisy

Kilka dni temu brałam udział w wypadku komunikacyjnym. Niby nic mi się nie stało, ale karetka i tak zabrała mnie do szpitala na badania i musiałam tam zostać przez kilka dni. Kiedy tylko z niego wyszłam postanowiłam od razu złożyć wniosek o odszkodowanie za wypadek komunikacyjny do mojej ubezpieczalni. W końcu po to płaciłam pieniądze na moją polisę na życie. Nigdy jeszcze nie miałam takiego wypadku, dlatego nie wiedziałam, co powinnam zrobić najpierw.

Jak dostać odszkodowanie komunikacyjne z polisy?

odszkodowania komunikacyjne z polisyPostanowiłam poszukać jakiś rzetelnych i profesjonalnych informacji na ten temat w internecie. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: odszkodowania komunikacyjne z polisy, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się odnaleźć stronę internetową moje ubezpieczalni, gdzie znalazłam konkretne i fachowe informacje. Przede wszystkim musiałam wypełnić wniosek o odszkodowanie za wypadek komunikacyjny z polisy. Odpowiedni druk mogłam pobrać z ich strony internetowej. Do wypełnionego wniosku należało dołączyć szereg dokumentów. Na szczęście wszystkie wymienione przez nich dokumenty miałam pod ręką. Były to dokumenty ze szpitala wraz z kartą wypisu, gdzie było zawarte jakie uszkodzenia ciała miałam w wyniku wypadku, dokument z policji zaświadczający o tym, że nie byłam sprawcą wypadku tylko przypadkową ofiarą. Dzięki takiemu dokumentowi mogłam uzyskać wyższe odszkodowanie z polisy. Kolejnym obowiązkowym dokumentem było zaświadczenie z pracy o tym, że w wyniku wypadku stałam się niezdolna do wykonywania obowiązków służbowych przez dany czas. Warto było dołączyć również rachunki i faktury za koszty poniesione w wyniku wypadku. W moim przypadku były to chociażby koszty leków oraz rehabilitacji, którą odbywam do dzisiaj. Zebrałam wszystkie dokumenty i zeskanowałam. Dużym ułatwieniem było dla mnie to, że mogłam złożyć te dokumenty w formie elektronicznej.

To było bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu dokumenty od razu trafiły do odpowiedniej osoby i bardzo szybko uzyskam decyzję o przyznaniu mi odszkodowania za ten wypadek komunikacyjny. Już kilka dni później pieniądze z polisy zostały przelane na mój rachunek bankowy. Była to dość duża, w pełni mnie satysfakcjonująca kwota. Byłam zadowolona z tego, że udało mi się to załatwić tak szybko i sprawnie.