Profesjonalny odkurzacz do warsztatu

Profesjonalny odkurzacz do warsztatu

Wyposażając warsztat, zaopatrzyłem się niemal we wszystkie narzędzia które potrzebne były do obróbki drewna, nawet te które nie były zbyt popularne i przydawały się do jednego konkretnego zadania. Mimo to, chciałem by praca szła mi jak najszybciej, z racji dość szybkiej realizacji zamówień, do jakiej przyzwyczaiłem się do tej pory. Niestety, nie przewidziałem iż praca w zamkniętym warsztacie będzie o wiele bardziej niewygodna, niż na otwartej przestrzeni.

Nowoczesny odkurzacz warsztatowy

odkurzacze profesjonalneNajwiększym problemem był oczywiście pył i kurz, wzniecany podczas obróbki. Dotychczas, większość cięcia i pracy w drewnie wykonywałem poza domem, dlatego też nie byłem przyzwyczajony do takiego poziomu zapylenia i przez jakiś czas poważnie myślałem nad zakupem maski. Okazało się jednak że większość kolegów rzemieślników posiada w warsztatach odkurzacze profesjonalne, które służą im nie tylko do sprzątania, ale również pomagają na bieżąco ściągać drobiny kurzu i opiłki podczas pracy. Mocne odkurzacze do warsztatu nie były żadną nowością, i wiele ich odmian od najróżniejszych producentów można było spotkać w każdym sklepie budowlanym, aczkolwiek różniły się one przede wszystkim wbudowanymi akcesoriami. Modele przeznaczone szczególnie do miejsca pracy posiadały przede wszystkim bębny wodne, niezwykle przydatny dodatek który nie tylko zapobiegał powstawaniu chmur pyłu i kurzu po każdym otwarciu zbiornika, ale również pozwalał na o wiele szybsze usunięcie zawartości i możliwość dokładniejszego wyczyszczenia wnętrza. Chronił również mechanizm samego odkurzacza przed uszkodzeniem z powodu zapylenia. Końcówki do odkurzaczy warsztatowych były specjalnie przeznaczone do używania ich w trakcie pracy właśnie, i przypominały nieco pistolet malarski z szerokim końcem do ściągania odpadu, powstającego podczas pracy.

Były one jednocześnie na tyle mocne iż radziły sobie bez trudu zarówno z opiłkami drewna, jak i resztkami metali czy szkła, pozwalając na utrzymanie czystego miejsca pracy, pozwalającego na spokojną obróbkę bez obaw o zanieczyszczenie materiału. Również samo sprzątanie warsztatu było o wiele łatwiejsze z racji bardzo mocnego ciągu, wytwarzanego przez owe odkurzacze, i końcówkom pozwalającym na dostanie się do nawet największych zakamarków.

Close Menu