Przydatność płyty kartonowo-gipsowej

Przydatność płyty kartonowo-gipsowej

W asortymencie produktów zaliczanych do materiałów budowlanych, możemy znaleźć produkty cechujące się naprawdę zróżnicowanymi właściwościami. Niektóre z nich mogą zostać zastosowane w różnych okolicznościach i okazać się nadzwyczaj przydatnymi przy generalnym remoncie naszego mieszkania, a także delikatnych ingerencjach w jego konstrukcję.

Różne płyty gipsowe

płyta rigipsJednym z produktów, który cechuje się różnym zastosowaniem i może być wykorzystywany nie tylko przez profesjonalistów, są z całą pewnością płyty kartonowo-gipsowe. Popularnie znana płyta rigips charakteryzuje się różnymi właściwościami. Po pierwsze, wykonywana jest jako płyta o dość cienkiej strukturze, dzięki czemu charakteryzuje się ona dużą lekkością. Jej montaż jest niezwykle łatwy, przez co wiele osób decyduje się na ich montaż w momencie, gdy zachodzi konieczność odpowiedniego wyrównania powierzchni ścian. Dzięki ich funkcjonalności możemy osiągnąć właściwy poziom ścian, bez konieczności wykorzystywania gipsu do równania. Mocowanie rigipsów odbywa się przy wykorzystaniu odpowiednich kołków. Mogą być one montowane na stelażu wykonanym z profilów lub przyklejane bezpośrednio do ściany. Bardzo dużą popularnością cieszą się rigipsy, których powierzchnia jest pokryta warstwą wodoodporną. Dzięki temu możliwe jest ich efektywne zastosowanie chociażby w łazience, gdzie następuje duże parowanie wody, a zwykłe rigipsy mogłyby ulegać zbyt szybkiemu zużyciu materiału.

Rigipsy bez większego problemu możemy zakupić we wszystkich sklepach specjalizujących się w sprzedaży produktów budowlanych i remontowych. Charakteryzują się one dość dużymi rozmiarami, ale zawsze możemy przyciąć je na odpowiednią wysokość i długość, w zależności od naszych potrzeb. Ich przycinanie jest niezwykle łatwe i bezproblemowe.