Przyjemna piżama niemowlęca

Przyjemna piżama niemowlęca

W trakcie snu niemowlęta regenerują siły, przyswajają nowe informacje i rosną, zatem trzeba im zapewnić jak najlepsze warunki. Jeżeli już zadbamy o odpowiednie łóżeczko, twardy materac i miękką pościel, to warto też pomyśleć o piżamce. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy wiele rodzajów piżam, które się sprawdzą dla noworodków i niemowląt oraz starszych dzieci.

Z czego się składają piżamy niemowlęce?

jednoczęściowa piżama niemowlęca pajacMaluchy tak samo jak dorośli, lubią spać w miękkich i ciepłych miejscach. Pomimo, że w pomieszczeniu jest temperatura na poziomie około dwudziestu czterech stopni, to w trakcie snu może być maluchom zimno, kiedy się odkryją. Dlatego też tak ważna jest odpowiednia piżama, która ochroni je przed zmarznięciem w zimie i zapobiegnie przegrzaniu w lecie. Jednoczęściowa piżama niemowlęca pajac jest idealna dla wszystkich maluchów, które niespokojnie śpią. Pajacyki są wykonane z bawełny, dzięki czemu są przyjemne w dotyku i miłe dla skóry nawet po wielokrotnym praniu w wysokich temperaturach. Składają się z jednej części i mają rozpięcie na środku wzdłuż brzuszka. Niektóre modele mają jeszcze rozpięcie wzdłuż jednej nogawki, aby ich zakładanie i ściąganie było jeszcze łatwiejsze. Maluchowi w pajacyku bardzo łatwo można zmienić pieluszkę bez konieczności ściągania całego ubranka, co jest bardzo przydatne podczas snu. Pajacyki mogą mieć ściągacz na kostkach lub mieć zabudowane stópki, przez co nie trzeba będzie maluchom zakładać skarpetek do spania. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy bardzo dużo rodzajów piżam w formie pajacyków, które mogą być gładkie lub mieć z przodu kolorowe nadruki. Alternatywnym rozwiązaniem dla pajaca mogą być klasyczne spodenki i podkoszulek lub po prostu body. Warto od razu zakupić kilka par pajacyków, aby mieć je na zmianę, bo na pewno się przydadzą.

Ubieranie dziecka do spania jest tak samo ważne jak w trakcie dnia, ponieważ nie może się w nim przegrzać ani zmarznąć. Piżama powinna być przede wszystkim miękka i przyjemna w dotyku oraz nie może zawierać żadnych odstających czy ostrych elementów. Piżamki niemowlęce tak jak inne ubrania można bez problemu prać w pralce w temperaturze sześćdziesięciu stopni, ponieważ bawełna jest wytrzymałym materiałem. Jeżeli chodzi o cenę, to najtańsze pajacyki kupimy za ok. 20zł.