Rowerek dla dziecka

Rowerek dla dziecka

Najpierw dzieci uczą się raczkować, siedzieć i chodzić, bo tak nakazuje ewolucja. Dopiero potem następuje nauka biegania i podskoków, które są dalszym etapem rozwoju ruchowego. Kiedy te czynności są opanowane, to można dziecku dać jego pierwszy rowerek, który dodatkowo wzmocnie mięśnie nóg i pomoże w lepszej koordynacji ruchowej. 

Wybór najlepszego rowerku dla dziecka 

rowery dla dzieci sklepPierwszy rowerek dla dziecka można kupić już w wieku dwunastu miesięcy, ponieważ część dzieci w tym okresie już ma za sobą pierwsze samodzielne kropki. Na takim etapie rowerek pomoże w nauce utrzymywania równowagi i wzmocni mięśnie nóg. Jest to model biegowy, który nie posiada pedałów, ponieważ dzieci odpycha się nóżkami. Kiedy maluch z niego wyrośnie, można pomyśleć o zakupie klasycznego rowerku z dwoma bocznymi kółkami. Jest to rower, na którym dziecko uczy się samodzielnie jeździć, a więc od pewnego momentu można pomocnicze kółka odkręcić i zacząć naukę na dwóch. Najlepsze rowery dla dzieci sklep internetowy będzie miał w najniższej cenie, dlatego jeżeli planujemy zakup jakiegoś modelu dla swojego malucha, to najlepiej poszukiwania zacząć od sieci. Znajdują się tam rowery wszystkich znanych i cenionych na świecie marek z podziałem na wiek dzieci. Mogą to być biegowe, trzykołowe, dwukołowe z pomocniczymi kółkami bocznymi, lub klasyczne dwukołowe dla nastolatków. Rowery dla najmłodszych mają zamontowane koszyki na kierownicy, osłony na łańcuchu, lub mają montowane hamulce typu V-break. Przy wyborze idealnego roweru, trzeba brać pod uwagę wzrost dziecka, bo jazda na za dużym modelu może mieć niebezpieczne skutki. Dla dzieci najczęściej są rowery dwunasto, czternasto i szesnasto calowe i określa się je w wielkości kół. 

Jeżeli chcemy zaoszczędzić na zakupie roweru dziecięcego, to najlepiej dokonać go w sezonie zimowym, kiedy są wyprzedaże modeli z bieżącego roku. W sieci dodatkowo można je kupić nawet o trzydzieści procent taniej niż w sklepach stacjonarnych. Rowerki biegowe i trzykołowe, kosztują około dwustu złotych, natomiast modele dla starszych dzieci mają już znacznie droższe modele, bo mają lepsze wyposażenie. Można także próbować kupić używany rower dziecięcy w dobrym stanie w znacznie niższej cenie. Często są one w dobrym stanie, bo dzieci szybko z nich wyrastają.